שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

אחזקת מבנים וניהול בניינים


פורטל בתים

נכתב ע"י פורטל בתים,  הפורטל המוביל בארץ בתחום ניהול בתים משותפים

 
 

בישראל נבנים כיום אלפי בניינים חדשים. חלקם הגדול הם בניינים משותפים, רבי קומות,  בני  12 קומות ומעלה. בניינים אלו פזורים בכל רחבי הערים בארץ, בדר"כ בשכונות חדשות.
האחזקה הטובה של הבניין היא הראי וכרטיס הביקור שלו. ולכן חשוב מאוד שהאחזקה השוטפת של הבניין תהיה מקצועית, יעילה, איכותית עד כמה שאפשר.
בניינים חדשים אלו מצריכים כללים של אחזקת מבנים ראויה, ומקצועית בתחומים הקשורים לאחזקה השוטפת של הבניין. לשם כך יש צורך בבחירה ראויה ונאותה של חברה לאחזקת מבנים.

בחירה של חברה לאחזקת מבנים צריכה להביא מספר גורמים חשובים בחשבון:
1.האם החברה מתמחה ראשית כל בכל סוגי אחזקת המבנים. כלומר האם היא מכירה את כל סוגי הבניינים והצרכים שלהם מבחינת אחזקת מבנים.
2. האם לחברה ישנם אנשי מקצוע בתחומים שהם חשובים ומשמעותיים מאוד לצורך של אחזקת מבנים. למשל-חשמלאים, אינסטלטורים, גננים, צבעים, עובדים המתמצאים בעבודות של הרכבה, פירוק, בעלי ידע בבניה ושיפוצים.
3. האם לחברה יש יכולת לתת מענה מהיר במקרים של בעיות או תקלות טכניות ואחרות בבניין.
4. האם לחברה יש המלצות מתאימות מבניינים אחרים לגבי אופן העבודה וההתנהלות שלה בבניינים אחרים.
5. האם החברה מגובה לחלוטין מבחינה משפטית (כלומר, האם יש לה ביטוח לעובדי האחזקה שלה, לעבודות שלה, והאם יש לה יעוץ משפטי בנושאים אלו שיגבה את הבניין מבחינת הדיירים).
6. האם היא עומדת מבחינת יכולותיה בתקני בטיחות ותקני עבודה אחרים.

ההחלטה על בחירת חברת האחזקה צריכה להיקבע על ידי ועד הבית ובמידה ויש לבניין חברת ניהול אז בשיתוף מלא עם חברת הניהול. במקרים רבים חברת הניהול היא גם חברת אחזקת המבנים של הבניין. יש בכך הגיון נכון וטוב, כאשר בוחרים בחברת ניהול שהיא גם חברה לאחזקת מבנים אם כי צריך להביא בחשבון את הכדאיות לגבי הבניין ממצב זה.

בניין שיש לו ועד בית, יכול לבחור בעצמו חברה לאחזקת מבנים כאשר  ועד הבית צריך להביא בחשבון את שאלת המחיר, הכדאיות, סוג העבודה.
דבר נוסף  בנושא אחזקת מבנים עדיף לבחור בהסכם לטווח ארוך עם חברה לאחזקת המבנים כדי להוזיל את העלויות. לשם כך יש לבחור בין שלוש-ארבע חברות שונות את החברה הטובה מכולן שיכולה לספק ולתת את המענה הטוב וההולם ביותר מבחינה זו לטובת הבניין, ולרווחת דייריו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה