שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

איך מפזרים טוף


giora even
 
 

תהליך פיזור הטוף

השלב הראשון, אינו קשור ישירות לטוף עצמו אלא להשקיה. מכיוון שצנרת ההשקיה אמורה להיות מתחת לטוף ולא מעליו, מומלץ להתחיל בהתקנת תשתית הצנרת, הטפטפות והמתזים על פני כל השטח שבו אמור הטוף להיות מפוזר.

לאחר סיום התקנת מערכת ההשקיה, השלב הבא הוא פרישת יריעת פלריג. הפלריג הוא מעיין בד (בצבע שחור)  אשר מיועד להגן על הגינה מפני צמיחתם של עשבים שוטים למיניהם. אין מה לדאוג, הפלריג אינו מונע מהמים להגיע אל האדמה במידה שאתם משתמשים בהשקייה באמצעות צינור וכמובן שאינו מונע ממי הגשמים להגיע אל עומק האדמה ואל שורשי הצמחים. פרישת הבד היא קלה ופשוטה למדי. עם סיום פרישתו מקבעים אותו באמצעות יתדות מתכת קטנים בצורת האות האנגלית  –"U"   ,  אשר דואגים לכך שבד הפלריג ישאר מקובע ולא יזוז ממקומו.

אם ברצונכם לשתול צמחים או עצים כלשהם לאחר פיזור טוף, העזרו בסכין יפנית על מנת לחתוך בבד חריצים בגודל המתאים בצורת "X". אין צורך לחתוך בצורת עיגול או ריבוע. חיתוך  X מספיק בהחלט, ונוסף על כך הוא גם הרבה יותר פשוט לביצוע. את החריץ כדאי לכסות בעציץ פלסטיק הפוך על מנת לשמור על איזור השתילה המיועד נקי.

כעת הגענו לשלב פיזור הטוף. עובי שכבת טוף צריכה להיות כשמונה סנטימטרים. מספיק לבדוק את עובי השכבה "לפי העין" ואין צורך לוודא באופן מדוייק את העובי. רק חשוב לוודא שהשכבה לא תהיה דקה מידי ולא תספק את ההגנה מפני התחממות הקרקע ואידוי המים או לחלופין עבה מידי.

במידה שמדובר בשטח קטן ניתן לפזר את טוף באופן ידני. אם מדובר בשטח יחסית גדול יהיה קל הרבה יותר להשתמש במגרפה. שיהיה בהצלחה!


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה