שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2556
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

איך פועל קמין גז


yakov cohe
 
 

איך פועל קמין גז 
מתוך סוגי הקמינים המגוונים לחימום חלל המגורים, קמין גז הוא למעשה בלי כל ספק מבין מהיעילים והמבוקשים מכולם. קמין הגז נעזר בגז טבעי בתור משאב בערה והאפקט הסופי שלו הוא חימום הבית באורח טבעי (בשונה מהמזגן ותנורי הספירלות למיניהם), אפשרות וויסות טמפרטורה ראויות לציון והקניית פן עיצובי אלגנטי כמו שרק קמין יכול לעשות. קמין הגז ידידותי למשתמש, הוא אינו מחייב התעסקות מיותרת בהדלקתו והוא אינו טומן בחובו לכלוך. כיצד הוא למעשה עובד? תיכף לפניכם. 

כאמור, קמין גז משתמש בגז רגיל (גז בישול) כחומר גלם לתהליך הבערה. הקמין בעצמו בדרך כלל בנוי מפלדה מסיבית, ארובה, חלון, חיישנים ולחיצי בקרה. קמין הגז מחובר לתשתית הגז בבניין כך שהשימוש בו בטיחותי לגמרי. אופן ההדלקה מסוג כל קמין גז בסיסי למדי – אין צורך בהבערת אש, אין צורך בשימוש במאיצי בערה אלא אך ורק בלחיצה על כפתור אשר מפיק ניצוץ ומזרים את הגז אל תוך מרחב הבערה. הגז הנשרף משתמש בחמצן אשר מוזרם כל העת אל חלל הבערה מתחתית הקמין ומפתח החלון. גזי השריפה מוצאים אחר דרכם במעלה הארובה באורח פיזיקאלי לגמרי בשל הבדלי טמפרטורות והבדלים בריכוז החמצן. 

קמין גז איכותי נותן שליטה מלאה על אודות עוצמת החום (וקצב שריפת הגז) וזאת באמצעות ווסת הזרמת החמצן הקיים בו. הווסת עצמו מפחית או שמא מגביר אחר קצב כניסת האוויר מהחלק התחתון של הקמין אבל אין זה קשור לפתח הצר בחלון הבערה שכן כניסת אוויר קבועה בחלק זה שומרת אודות נקיון הזכוכית ושקיפותה. מומלץ להגיד ש הגז הנכנס לקמין לא נשרף במרבית בית הבערה אך נשרף באופן מיידי עם כניסתו אל תוך הקמין ע"י מבער קרמי ש עמיד לחום בטמפרטורות גבוהות ביותר. 

אופן השימוש בקמין גז הינו בטיחותי לחלוטין וכל זה בלבד במקרה ש הוא למעשה הותקן בידיים מקצועיות והוא נבדק בכלל הדרישות מטעם מכון התקנים. רצוי להשיג קמין גז עם ארובה כפולה, ש דואגת כי חלל המגורים לא ירוקן ממאגרי החמצן שלו או אולי, לבצע רכישה של קמין שיש לו ארובה יחידה אולם לתכנן שתמיד יוותר פתח אוורור מרכזי בבית המגורים לכניסת אוויר צח. 

בעזרת קמין גז אף פעם לא תרגישו קור בביתכם וכערך נלווה תרוויחו סלון מסוגנן וחוויה משפחתית חמימה לאור הלהבות המרצדות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה