שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

הדברה אורגנית - בדרך לחיים בריאים יותר


רון כהן
 
 

בשנים האחרונות, אנו עדים בארץ ובעולם למגמה שהולכת וצוברת תאוצה בתחום הקיימות ושמירה על איכות הסביבה. מגמה זו חודרת אט אט לכל תחום בחיים ואנו רואים אותה בתעשיות רבות ומגוונות כמו מזון, תחבורה, מכשור וציוד טכנולוגי ועוד. 

הדברה וריסוס

גם בתחום ההדברה והריסוס, אנו מוצאים התפתחות משמעותית ותנועה לכיוון ה"ירוק". הדבר בא לידי ביטוי בהדברה ירוקה, הדברה אורגנית ובריסוס ירוק מיוחד, המסייע בדיוק עבור זה. בעת שאנו באים לבצע הדברה, אנו נתקלים במושגים רבים, הדברה כימית, הדברה אורגנית, הדברה ירוקה, ריסוס ירוק. ונוכל להתבלבל מכל המושגים. אם כן, נעשה סדר בדברים.

הדברה כימית

הדברה כימית, היא ההדברה הרגילה, אותה ניתן לבצע על ידי רכישת תכשירי הדברה בסופר מרקט השכונתי או באמצעות הזמנה של מדביר לבית. הדברה זו, מכילה חומרים כימים שיכולים לסכן את בריאות השוהים במקום בו ביצעו את ההדברה. לכן, אם כן, שימוש בהדברה זו עם הזמן פוחת יותר ויותר.

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה היא שם כולל להדברה אשר באה לתת מענה בדיוק עבור הקושי שמציב הדברה רגילה. אם בהדברה רגילה אנו חשופים באופן משמעותי לחומרים רעילים אשר מסכנים את בריאותנו, בהדברה ירוקה אנו משתמשים בחומרים טבעיים אשר ידידותיים לסביבה ואינם פוגעים בנו, בצורה כזו או אחרת.

הדברה אורגנית

הדברה אורגניתנכללת תחת הקטגוריה של "הדברה ירוקה", אולם שונה ממנה במעט. הדברה אורגנית מכילה חומרים טבעיים אשר מופקים במיוחד מצמחים טבעיים.וכמו הדברה ירוקה, גם הם אינם מכילים רכיבים רעילים ועל כן החשיפה אליהם אינה מזיקה. לא לטווח הקצר ולא לטווח הארוך. הדברה אורגנית נעשית במידת הצורך בכל עונות השנה ללא יוצא מן הכלל.

ריסוס ירוק

בהדברה ירוקה אנו משתמשים בריסוס ירוק. ריסוס ירוק  מכיל חמרים טבעיים מהטבע ובכך ניתן גם לשמור על הבריאות שלנו אבל גם לשמור על הבריאות של הסביבה שלנו לאורך זמן.

היום, אנו יכולים בקלות פשוטה למדיי לבצע בבית הדברה וריסוס. (גם הדברה ירוקה, אגב) בעלות של מספר שקלים בודדים. ניתן למצוא את שלל תכשירי הריסוס על המדף בסופרמרקט, או בחנויות טבע, כולל תכשירים לביצוע ריסוס ירוק. ואכן, מדובר פה על חיסכון בעלויות, אולם ברגע שהריסוס לא נעשה על ידי אדם מקצועי אנו עלולים להסתכן בשימוש בחומרים רעילים, גם אם צוין עליהם אחרת. על החומרים הטבעיים בהם משתמשים המדבירים המוסמכים לעומת זאת, יש חותמת של משרד הגנת הסביבה המעידה כי הם בטוחים לשימוש – וכמובן רק על ידי אדם מוסמך בתחום.

אם כן, הדברה אורגנית, ריסוס ירוק והדברה ירוקה, הם שמות שונים המציינים משמעות דומה. חיסול המזיקים בשימוש בחומרים  טבעיים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה