שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

הדברה אקולוגית מהי?


אבי ביטון
 
 

 

לפני שנתחיל לדבר על הדברה אקולוגית, בואו נפרק את המושג לחלקיו. הדברה מהי? צמצום, השמדה או הרחקה של מזיקים בלתי רצויים בחצר הבית, בין כותלי הבית ובכל סביבה אנושית אותה איננו רוצים לחלוק עם עכברים, חולדות, תיקנים, מעופפים או נמלים. הדברה יכולה להיעשות במגוון דרכים ומשמעות כולן היא הרחקת המזיקים, אם בטיפול מונע ואם בהשמדה נקודתית.

אקולוגיה בהדברה

אז מהי הדברה אקולוגית? וכיצד מילה הטומנת בחובה הרג יכולה בכלל להיות ידידותית לסביבה? הדברה אקולוגית היא שיטה הממזערת למינימום את הנזק לסביבה, לבני האדם החיים באזור המודבר ולבעלי חיים אחרים החולקים אותה עימנו. הדברה אקולוגית תיעשה בשימוש בחומרים המגיעים מן הצומח, המתנדפים בטבעיות באוויר ובשמש ושאינם רעילים לנו, בני האדם.

לא נעים לחיות בסביבה שורצת מזיקים

ולמה לנו הדברה בכלל? אקולוגית או אחרת? רוב האנשים פונים לחברות הדברה בחיפוש אחרי פתרון לשיירות נמלים על השיש, לעכברים או חולדות בגג, לתיקנים המפטרלים על רצפת המטבח ולזבובים, יתושים ועשים הנמשכים לתאורה בגינה ובבית. לא נעים לחיות בסביבה שורצת מזיקים אך לאלה מאיתנו שיש תינוק הזוחל בבית, ילדים המשחקים על הרצפה ובגינה ולבעלי מודעות סביבתית יש פיתרון להרחקת המזיקים מבלי להרעיל את הסביבה או את עצמנו, ההדברה האקולוגית.

טיפול מונע

הדברה אקולוגית יכולה להיעשות כטיפול מונע כל שנה, בכדי למנוע את חזרת הנמלים למטבח בבית פרטי, או כריסוס מקדים בגני אירועים למשל, למניעת מעופפים הנמשכים לאורות היפים ולצלחות הבופה. בעלי חיות מחמד יבקשו הדברה בחצר הבית בכדי למנוע את הופעת הפרעושים על בני לוויתם. לסובלים מנמלים  ירסס המדביר את קיני הנמלים ישירות או ישתמש באבקה אותה ישאו הנמלים לקן. לטיפול בתיקנים ידבירו המומחים את בורות הביוב, חצרות הבתים ופחי האשפה, מקום מחבואם המועדף של החרקים.

ירוק ויעיל

אז אם איכות הסביבה קרובה ללבכם וכן בריאותם של בני הבית, ההולכים על ארבע והצועדים על שתיים, בחרו בהדברה אקולוגית. אפשר להיות ירוק ולא לסבול ממזיקים וההדברה האקולוגית היא השיטה. חברות הדברה רבות מציעות הדברה אקולוגית ללקוחות, שומרות על איכות הסביבה ונפטרות ממזיקים לשביעות רצון כולם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה