שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

הדברה ירוקה - מדבירים ושומרים על הסביבה


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

ומאז ומעולם שרוי התבל במצב מלחמה נגד המזיקים, והפעם אנחנו מדברים על חרקים, זוחלים, ציפורים וחיות קטנות שמכרסמות. כל אלה מזיקים בצורה מסובכת ליבול ולצומח בכל אתר בעולם. בשל המלחמה הקשה קמה נוסף על כך התקפה וזוהי הינה ההדברה. ההדברה כוללת צירוף מטעם חומר שמיועד בעיקר למזיק המדובר ע"מ לחסל את המזיק ולעצור את כל התרבותו.

בחלוף עם הזמן קיבלו מכיוון שהמלצות הדברה אשר הומצאו היוו באמצעות חומרי ריסוס כימים אשר שגורמים נזק באופן מכריע לסביבה. כמו חרב פיפיות, בזמן שכולם מדבירים דרך חומרי הבנייה הכימיים אנו מקבלים יבול ספוג בחומרי ההדברה. הדבר מזיק למערכת העיכול של בני האדם ובע''ח כמו כן יחד. בדרך זו הם ככל הנראה הפרו את אותו האיזון הביולוגי הטבעי ושיבשו תהליכים ביולוגים בזמן שבראשם הוא למעשה הכחדת מינים של חיות. יתרה מזאת, זנים רבים ומגוונים ששייכים למזיקים פיתחו עמידות כנגד החומרים של ההדברה שלהם, לכן פיתחו חומרי גלם מדבירים חדשים וכך הסתובבו להם מאות או אלפי צורות של כימים במזון שיש לנו.

עם בתחילת ההמאה ה-21 החלו הדברה ירוקה שהיא למעשה מעשה לצמצום המפגעים המשניים השייכים לתהלכי ההדברה הקלאסיים למינימום שאפשר.

חברות המתעסקות בהדברה ירוקה

ניתן לחפש בסיקור זריז דרך האינטרנט חברות הדברה ירוקה אשר יענו בדיוק לרצונכם. והיה אם מדובר לנוכח עסק חדש מוצר מזון או לחילופין הדברת משרד או מטבח. כדאי לברר שלחברות אלו יש כתב הרשאה. בדק בקרב העסק היכן ובאלו חומרים הם משמשים.

הדברה ירוקה – על פי מה זאת בנויה?

ראשית הינה בעצם למניעה, של הדרישה בהדברה זו באמצעות אבטחה אודות ניקיון, פינוי נזקים סביבתיים כמו מים עומדים, ביוב ועוד. דוגמת כן אטימה של מיכלי מוצר מזון ועוד. מלבד זאת מתבצעת הבניה של צמחים מיוחדים אשר יכולים לגרום לסילוק השייך המזיקים. כך אי אפשר למצוא שום נחיצות בהדברה כימית. ברור בגלל שהדברה ירוקה מכילה גם כן מעשה לסלק את אותם המזיקים ככל שאפשר, ע"י רשתות שלוכדות חרקים מעופפים, מתקנים שמעכבים נחיתת יונים, מתקני הדברה וכדומה.

סוגים של הדברה ירוקה

הדברה ביולוגית- מאבק במזיקים דרך אויביהם הידועים. לדוגמה במידה וסגנון מסוים של של חרק מחסל פטריה מזיקה מפזרים חרק מסוג זה והינו מחסל את אותה הפטרייה בקרבת הגידול. הצד החזק בשיטה הזו הינה ניצול טבעי נטול חומרים כימים, בהשמדת מזיקים. הדברה כמו זו בטח מתבצעת באורח נרחב יחסית היום.

חומרי הדברה מתפרקים- הקפדה על ניצול במוצרים שמתפרקים באופן פרקטי וכך את כל הרעל שיש ברשותם. כך אי אפשר למצוא הרעלה ששייכת לאיזור הגידול, הגידולים עצמם והמים איתם בוחרים.

מינונים נמוכים- במידה וידוע שעד היום עבדו עם כמות רחבה של מוצרי הדברה ביולוגית כעת משמשים במינון פחות כדי למנוע הרעלה מיותרת.

חומרי הדברה מיוחדים- ניצול בחומרי הדברה ייעודיים לא רק בדיוק לסוג המזיק אותו חושבים להדביר. כך אין צורך בהדברה "כללית" מטעם איזור הגידול.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה