שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

הדברת פרעושים, קרציות ותולעים


אבי ביטון
 
 

 

אפשר לשאול אותי, כיצד ניתן להתפרנס היום פרנסה ראויה, מעיסוק בהדברה, וליתר דיוק – הדברת פרעושים, קרציות ותולעים. ובכן, אין ביכולתי לומר שישבתי על המדוכה שעות ארוכות, לצד צוות של מיטב המומחים, עד לגיבוש מסקנה חד משמעית שאינה משתמעת לשתי פנים. עם זאת, חשבתי על כך, את המעט מן המעט המתבקש (שכן אך הוגן כיום לבחון אפשרויות תעסוקה מגוונות) – וגם אם לא גיבשתי מסקנה, הרי שהצלחתי לגבש מספר הרהורים, שאולי יבוא יום וישרתו מי מאיתנו. את ההרהורים הללו בכוונתי להציג כעת – אך מן הראוי שאזהיר, שאפשר שחלקם לא יתקבלו על דעת הציבור כלל ועיקר.

הרהור ראשון

הכלל הראשון בבואנו לנסות ליצור לעצמנו עבודה, כאשר עיסוקנו הוא הדברת פרעושים, קרציות ותולעים, הוא זה – דע ליצור לעצמך את ההזדמנויות. אין כוונתי ככוונתם של שלל כלכלנים קפיטליסטיים, המדברים על פנייה לקהל יעד מתאים, והקפדה על מאזן נכון בין היצע לביקוש. אני אומר, לעזאזל ההיצע – הכלל הראשון הוא ליצור ביקוש. כיצד יוצרים ביקוש לעבודה מסוג זה? ובכן, חשיבה מאומצת, לצד ניתוק מוחלט מכל חוש מוסרי, עשויה להעלות כמה אפשרויות מפתות. ראשית, מן הראוי לקיים מחקר מעמיק על דרכי רבייה של פרעושים, קרציות ותולעים. רק לאחר מחקר ראוי לשמו, ושליטה מלאה בתהליך העמדת צאצאים מצד המזיקים הללו (לרבות האופן המכני, המסקרן לכשעצמו) – תוכל לעזור להם להתרבות בקצב ראוי. המעבר מהמחקר התיאורטי ליישום המעשי לא אמור להיות קשה יותר מדי – וכי עד כמה קשה יכולה להיות המלאכה המורכבת הזו, מציאת פרעוש בשל מספיק להעמדת צאצאים?

*הערה חשובה: מן הראוי שלאחר שתלמד לשלוט ברבייה שלהם, תלמד לשלוט היטב גם בהדברה שלהם – שאם לא כן, איך תוכל לקנות לך שם מוצדק כמדביר?

הרהור שני

אחת הבעיות הקשות ביותר, גם לאחר שהבאת לעולם כמות מכובדת של שרצים, היא לגרום לאנשים להבחין בהם. אל תטעה לחשוב, שקיומם של כה רבים מהם, הוא ערובה לכך שאנשים ישימו לב אליהם. אדרבא, יש להניח שהאבולוציה ציידה את המזיקים בשלל אמצעי הסוואה בדיוק מטעמים אלה. לכן, היגיון רב יש במחשבה על אילוף פרעושים. איני מדבר, כמובן, על אילוף כל הפרעושים בעולם – דבר מסוג זה הוא בוודאי לא בגדר האפשרי. די לאלף כמה, כך שיקפצו "בטעות", ויסגירו את עצמם בזמן ובמקום הנכונים. בדרך זו, לא זאת בלבד שיהיה בכך מן הכורח, שאנשים יאתרו את הפרעושים – הצפייה בהם קופצים לבטח תבהיל אותם עד מאוד, והביקוש יעלה. הדברת פרעושים, קרציות או תולעים, עשויה להתברר, בדרך זו, כיעילה וככלכלית להפליא.

והרהורון אחרון לסיום

ייתכן שיהיה מי שיראה בדרכים הללו דרכים לא ישרות ולא מוסריות להפקת רווחים. אם, אמנם, יהיה מי שיתהה על המוסריות של הכלים האלה, דאג להסביר, שאת הפרעושים שבראת, כמו גם את אלה שאילפת, שתלת רק בקרב בעלי חיים, שבעליהם הם מהמעמד הגבוה. יהיה זה נכון ונבון לא רק מבחינה מוסרית, אלא לכל הפחות בגלל מיצוי משאבים: מה הטעם לבזבז פרעושים טובין ותקילין על אזורים עניים, בהם לאנשים לא יהיה כסף לשלם לך כגמולך? מוטב לשמור אותם לשכונות העשירות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה