שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

ההיסטוריה והחשיבות של זרי פרחים להבעת תנחומים


דנה

הכותבת הינה שוזרת פרחים מדופלמת שממליצה לקוראים להזמין משלוחי פרחים באתר של באליזר www.balizer.co.il

 
 

מחווה עתיקת יומין
הנחת זרי פרחים סביב אדם שנפטר היא מחווה עתיקה שתועדה בחפירות של קברים מלפני עשרות אלפי שנים. זוהי צורה עתיקה של הנצחת הנפטר והבעת רגשי השתתפות באבלה של המשפחה. ממצאים מחפירות קברים בצפון עיראק מראים שכבר לפני 64,000 שנים קברו נפטרים ביחד עם זרי פרחים. מניתוח תכולת הקברים עולה שזרי הפרחים הכילו לפחות שמונה סוגי פרחים כך שברור שהפרחים הונחו בכוונה ע"י בני משפחת הנפטר ולא בצורה אקראית ע"י ציפורים או בעלי חיים אחרים.

סמליותם של הפרחים
לאורך ההיסטוריה, פרחים שימשו כדי לסמל שלבים שונים במחזור החיים, החל מלידה ועד המוות. לדוגמה, שברירותם של חיים מומחשת באמצעות פרחים. כדי לגדול ולפרוח פרחים זקוקים לתנאי התפתחות מתאימים, בדיוק כמו אנשים שזקוקים לתנאי מחיה נאותים. בטקסי קבורה ואבל פרחים משמשים להמחשת היופי שבחיים אך גם את הזמניות שלהם. ברגע שהגבעול נחתך, הפרח הגיע לסוף דרכו, בדומה לנפטר.
לפרחים יש גם ערך רגשי בפרט לנוכח פני המוות, בכך שהיופי והאסטטיקה של הפרח עוזרת לרכך ולהתמודד עם המוות שנתפס כשלב מכוער ודוחה במחזור החיים. לכן היופי של הפרחים  מסייע לאזן את התגובה הדיכאונית שאנשים חווים כשהם פוגשים את המוות. בנוסף, לצבעי הפרחים יש משמעויות וסמליות שהתפתחה בתרבויות ובדתות השונות. לדוגמה, בתרבות האירופאית המערבית הצבע הסגול מסמל הבעת חרטה ובקשת סליחה, הצבע הלבן מסמל טוהר וניקיון והצבע הירוק מסמל את הטבע והחיים. 

המשמעות של זרי אבל בהווה
כיום, אנשים מביאים זרי פרחים להלוויות מסיבות שונות. ראשית, זרי הפרחים משמשים ככלי לביטוי השתתפות באבל לעתים כתחליף להבעה מילולית למי שקשה לו להביע את רגשות הצער והניחום בדיבור. שנית, פרחים יוצרים אווירה רכה ויפה שמוסיפה כבוד והדר לטכס הלוויה ומצד שני מרככת את התחושות הכבדות של הנוכחים בהלוויה. שלישית, הפרחים באים לסמל את המשך הקשר בין האנשים החיים לבין הנפטרים. כשם שאנו מביאים זרי פרחים לאנשים שאנו אוהבים כדי לחזק ולשמר את הקשר, כך מייצגים זרי הפרחים שאנו מביאים לקבר את תחושת שמירת הקשר עם הנפטר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה