שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

הכל על מזרקות


טלי גל
 
 

אומרים שהעולם נהיה קטן. שהיום אפשר לראות באינטרנט כל מה שקורה בזמן אמת בניו יורק, שאם נספור חמישה מכרים נוכל להגיע לכל אדם בעולם, וסביר להניח שאם ניסע לקצה העולם, תמיד נפגוש את החבר מהתיכון או מהמילואים. אך איש לא סיפר לנו, שהיום אנו יכולים לשבת בגינה הפרטית שלנו, ולהרגיש כאילו אנחנו יושבים ברומא או בעיר אחרת באירופה.

כיצד זה אפשרי? מאוד פשוט, לא רק שאנו יכולים לבנות גינה בנוסח אירופאי, אלא אנו יכולים גם להתקין מזרקות בבית, שיתאימו למראה האירופאי. כך בזמן שאנו נמצאים בישראל, לא משנה באיזו עיר או מושב, אנו פשוט יכולים להרגיש כאילו אנחנו יושבים באיזו עיר אירופאית, ונהנים ממזג אוויר קריר, בגינה שלנו, אל מול מזרקה בנוסח אירופאי.

התהליך הנכון של בניית מזרקות? תחילה יש לפנות אל אדריכלי גנים ונוף, אשר מתמחים בעיצוב גינות ועיצוב הנוף. הם ידעו להתאים את הגינה שלנו, לבית שלנו, לאזור בו אנו נמצאים ובעיקר לרצונות שלנו. זאת כמובן בהתאמה ליכולות הכלכליות שלנו, לשטח של הגינה, ולמזג האוויר השורר באזור. מזג האוויר הוא אלמנט חשוב מאוד,  מאחר, ואם נגדל בגינה שלנו, פרחים וצמחים שלא מתאימים למזג האוויר, הגינה שלנו תיפגע מכך קשות.

אחרי שעיצבנו גינה, כפי שתמיד חלמנו, אנו נבקש מאדריכלי הגנים והנוף, לעזור לנו לבחור מזרקה שתתאים לגינה. המזרקה צריכה להיות מותאמת, הן מבחינת הגודל שלה, והיופי שלה כמובן. אסור שהיא תתפוס שטח יותר מדי נרחב, על מנת שנוכל גם להשתמש בגינה, ורצוי שהיא לא תבזבז יותר מדי מים.

לשם כך ניתן לרכוש משאבות, שיוכלו לשאוב את המים, ולהחזיר אותם לשימוש, כך המים יהיו ממוחזרים ולא נבזבז מים לחינם.

מזרקות לגינה יכולות להיות בעיצובים שונים. אלו יכולים להיות עיצובים עתיקים, שיזכירו לנו עיצובי מימי הרומאיים, או שאלו יכולות להיות עיצוב חדשניים יותר, אך אז אנו עלולים לפספס בטעות, את מהות הגינה, ואת רעיון המזרקה. מזרקה אמורה להיות דבר פשוט, יפה אך לא כזו שתשתלט על המרחב מבחינה המראה שלה.

כמובן שכל זה, אפשרי, עם בוחרים באדריכלי גנים ונוף, אשר מתאימים לעיצוב הגינה שלנו. השיקולים לבחירה של אדריכלים אלו, הינם, עבודות עבר שהם עשו, זמינות, מחיר, היכולת שלהם להעביר את מה שאנו רוצים לשטח עצמו, וכמובן, לדעת להיעזר בשטח ובכלים השונים בצורה הטובה ביותר.

בסופו של יום, כל מה שאנו רוצים, זה לשבת בגינה שלנו, ולהרגיש כמו באירופה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה