שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

השוואת מחיר משלוחי פרחים בחולון ביחס למוסקבה


דנה

הכותבת הינה שוזרת פרחים מדופלמת שממליצה לקוראים להזמין משלוחי פרחים באתר של באליזר www.balizer.co.il

 
 

לצורך השוות מחיר משלוחי פרחים בחולון ביחס למוסקבה, מקובל להשתמש במדד המבוסס על בסיס כוח הקניה שהוא מדד כלכלי שמטרתו להציג ולהשוות את המחיר הריאלי של מוצרים ושירותים זהים במדינות שונות בעולם. כדי להסביר את הרעיון, נניח שסל מוצרים מסוים עולה בארה"ב 100 $ וברוסיה אותו סל מוצרים עולה 2,500 רובל. מאידך, לפי שער החליפין ביום פרסום המאמר 100 $ מומרים ל- 3,300 רובל. נתונים אלה מצביעים על כך שכוח הקניה ברוסיה גדול ב- 25% ביחס לשער המרת המטבעות. זאת אומרת, שאותם 100 $ קונים ברוסיה 1.33 סלי המוצרים.

כדי לפשט את מנגנון השוואת המחירים בין מדינות שונות, האקונומיסט בנה מדד המבוסס על מחירי המבורגר "ביג מק" כפי שהוא מתומחר במדינות השונות מתוך הנחה שזה מוצר צריכה עממי, נפוץ ושהרכבו דומה בכל הרשת. על פי מדד זה, מחיר ביג מק בחולון נכון ליום פרסום המאמר הוא 17.50 ₪ ובמוסקבה מחיר הביג מק 73 רובל. לכן שער ההמרה לפי כוח הקניה הוא 4.2 רובל ל-₪ אחד (בשונה משער המרת מטבעות שעומד על 9 רובל ל-₪).

הקושי בהשוואת מחיר משלוחי פרחים טמון בעובדה שרוב האתרים של חנויות פרחים שדרכם אפשר להזמין משלוחי פרחים בישראל לא מפרטים את הרכב זרי הפרחים. זאת אומרת, אין פירוט של כמה פרחים מכל סוג יש בכל גודל של זר פרחים. לכן ההשוואה היא על בסיס הנתונים מאתר אחד להזמנת משלוחי פרחים בחולון שמספק נתונים על הרכב זרי הפרחים ומציג תמונות אותנטיות, ביחס לאתר רוסי מוביל בתחום משלוחי פרחים במוסקבה שמציג נתונים אלה.

לצורך ההשוואה נבחר זר של 15 ורדים בצבע ורוד עם ירק שעולה באתר רוסי  2,650 רובל ובאתר הישראלי 150 ₪. כאשר מתווספים 350 רובל דמי משלוח לכתובת במוסקבה  ו- 30 ₪ למשלוח לכתובת בחולון. סך עלות זר פרחים ומשלוח 3,000 רובל במוסקבה לעומת 180 ₪ בחולון.

כדי לדעת אם בחולון זול או יקר להזמין משלוחי פרחים יחסית למוסקבה, יש להכפיל את עלות הזר והמשלוח (180 ₪) בשער ההמרה לפי כוח הקניה (4.2 רובל ל-₪) ומתקבל שעלות הזר בישראל עומדת על 750 רובל לעומת 3,000 במוסקבה. מסקנה, הזמנת משלוחי פרחים במוסקבה יקר פי 4 ביחס להזמנת משלוחי פרחים בחולון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה