שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

התקנת דודי שמש


אלי תכלת

אלי 

 
 

 

אם גם אתם גרים בצפון הארץ, כנראה קיבלתם התרעות מהעיריות בשבועות האחרונים. בתקופה האחרונה ניתן לראות כי גנבי מתכות רבים יוצאים בלילות לפעולה. בשבוע האחרון, סיירת שיטור עירוני תפסה שלושה גנבים באמצע ניסיון פריקה של קולטי ודודי שמש. הגניבה הזו נתפסה על גג של בית, לכן יכול להיות שתופתעו מעט מהסיפור הבא: צעירים נעצרו כשניסו לגנוב חלקי מתכת מאתר בו התבצעו עבודות של רכבת ישראל. חוץ מכך, נגנבו בחודש האחרון גדרות, תמרורים, מדחסים, צנרת של מזגנים, מכסי ביוב וכו'.. זאת רק כדי להשיג מתכת. למעשה, תופעה זו היא בינלאומית. בסין ובהודו ישנו ביקוש אדיר למתכות, ביקוש זה מעלה בהדרגה את מחיר המתכת, ועקב הביקוש הגדול נהייתה אפילו תחרות בנושא. כל דבר שעשוי מפלדה, נחושת, אלומיניום ועוד נגנב. למרות שפה בארץ ישראל לא מתעסקים יותר מידי בתופעה, מתמקדים מידי פעם בסיפורים מעניינים במיוחד. למשל, לפני כמה חודשים גילו כי עשרות גנבים חדרו למתקנים סודיים ביותר של התעשייה הצבאית בארץ. החבורה גנבה ברגים ממסילות של פסי רבים, שנאים מרשת החשמל, כבלים ואפילו מספר דודים.

מהמקרים שכן פורסמו בתקשורת ניתן לראות כי כל מתכת נגנבת ללא רחמים. אם מדובר מגניבה מהצבא או מאנדרטות- הכול נגנב. אז מה נוכל לעשות בנושא?

 

אם נרצה להגן על המוצרים הביתיים, נראה כי דוד שמש נמצא בראש. למרות שגנבים רבים הם לא מקצועיים, כגון הומלסים ונרקומנים.. אבל יש גם מקצועיים בתחום. המקצוענים גונבים באופן מקצועי בעזרת חיתוך, ריתוך וכל מה שיידרש. אם יש לכם שער ממתכת, מעקות, סוגרים וכו', כדאי שתמסגרו אותם או שתחליפו אותם ותדאגו שיהיה קשה לגנוב אותם. אם הם מוברגים, הגניבה תהיה קלה, שכן הברגה היא פעולה שקטה המתבצעת במהירות רבה.

 

כשמדובר בתחום הדודים, אתם צריכים לשים לב למספר פרטים. כשמתבצעת התקנת דודי שמש, תוודאו שהטכנאי יאבטח את הדוד. יש אופציה להוסיף הברגות נוספות שיקשו על הגנבים. כך יכול להיות מצב שהם יוותרו על הגניבה בגלל הקושי, ויכול להיות אפילו שתשמעו אותם ותתפסו אותם. כדאי ואף רצוי שתשקיעו באבטחת המתכות הביתיות. מקרה של גניבה יכול להסתכם בסכום כסף רב. כמובן שלא תרצו להפסיד כסף ובטח שלא תרצו להפסיד לגנב.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה