שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

וילונות ורטיקאליים – עיצוב שונה לכל חלל


ubebig@gma
 
 

 

וילונות ורטיקאליים או וילונות אנכיים בעברית, מהווים פיתרון מושלם הן להצללה והן ליצירת הפרדה מתחמית בתוך הבית. וילונות ורטיקאליים בונויים בצורה כזאת של חלוקה ללוחות אנכיים המתחברים זו לזו באמצעות שרשראות, חוטים או שאר מיני מחברים עיצוביים המחברים ביניהן. הוילון עצמו ניתן לויסות כניסת קרני השמש דרכם החל מכניסה מלאה ועד האפלה מלאה וזאת באמצעים ידניים חוט או מוט או באמצעים חשמליים- שלט רחוק או מתג חשמלי הקבוע בקיר. הפעלת וילונות ורטיקאליים יכולה להיות חלק משליטה על בית חכם.

היכן להתקין וילונות ורטיקאליים?

וילונות ורטיקאליים נפוצים מאוד במגזר העסקי ונמצאים בהרבה מאוד במשרדים, מוסדות  ציבוריים כגון בנקים וכן עוד מגוון עסקים אשר בהם מתקינים וילונות ורטיקאליים בעיקר בשל אפשרויות השליטה בויסות האור הנכנס, וכן בשל העיצוב המכובד, האחיד והייצוגי שלהם בתוך המשרד עצמו. מעבר לכך גם בבתים פרטיים ובדירות ניתן להתקין וילונות ורטיקאליים, בעיצוב מעט ביתי וחמים יותר, בבדים שונים ובדוגמאות שונות. וילונות ורטיקאליים בבית ניתן להתקין במעבר למרפסת, כמחיצה בין מתחמים או אפילו בחלונות עצמם, תלוי במראה הכללי של הבית ובגודל החלונות.

בדים, צבעים ותחזוקה

וילון ורטיקאלי, כמו רכב קבוצה 2, ניתן למצוא במגוון דגמים וצבעים. ניתן אף לשלב וילון ורטיקאלי בסלון ובחדרים. הוילון עצמו עשוי מבדים שונים וניתן לבחור בדים בדרגת אטימות שונה כדי בכל זאת לאפשר למעט אור להיכנס דרכו גם אם הוא סגור לחלוטין, מאידך בעבור מקומות הזקוקים להצללה מוחלטת עד האפלה, רצוי להתקין וילונות ורטיקאליים מפי וי סי או ויניל, אשר עדיפים במשרדים הן בשל  אטימותם המלאה והן בשל הנקיון הקל שלהם, אך ורק במטלית בעוד שוילונות הבד נדרשים בשאיבת אבק מדי פעם או העברת מטלית ותחזוקה מעט יותר מורכבת.

ההבדל בין וילון ורטיקאלי לוילון גלילה רגיל

וילון גלילה רגיל נגלל מן הסתם כלפי מעלה בלבד ומשאיר בעת גלילתו, חלק תחתון של החלון גלוי, בבית זה יכול להיות מצויין, אך במשרד זה יכול להיות מעט בעייתי, משום שאם החלון פונה לכיון מערב לעת ערב שוקעת השמש ומסנוורת דרכו את היושבים במשרד, רצוי וילון אשר דרכו ניתן  יהיה גם לראות החוצה אך במקביל לא להסתנוור מהשמש, וילון ורטיקאלי נותן פתרון מושלם לכך, בשל היותו אנכי ולא אופקי, ישנה אפשרות לווסת את חוליות הוילון באופן כזה שהשמש לא באה ישירות לעיניים אך בכל זאת ניתן להביט החוצה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה