שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7531
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

טיפים לשיפור עיצוב הסלון


תמיר פרל

AVtech - מערכות קולנוע ביתי

בחירה חכמה

0529097651

 
 

חדרי הסלון שלנו מגיעים בהרבה צורות וגדלים, וכולנו משתוקקים ליצור מקום מזמין שבו נוכל להירגע לבד או להתאסף עם חברים ומשפחה. עם זאת, לעתים יצירה של חום ונוחות כאלה יכולה לחמוק מאתנו. הסלון אפילו יכול להפוך לחדר ה"בעייתי" – חלל שבו משתמשים לעתים נדירות מסיבות שהן לא כל כך ברורות לאיש. מיקום הרהיטים משחק תפקיד חשוב בתחושה הכללית שנוצרת בסלון, אז קרא את העצות האלה כדי למצוא את הסידור המתאים עבורך.

השתמש באלמנטים קיימים למציאת כיוון

תחשוב על הצבת הרהיטים בחדר. כלומר, תיקח את הזמן כדי לשקול היכן בדיוק כל רהיט צריך להיות ממוקם וכיצד הוא מתקשר לאלמנטים האחרים הנמצאים בחלל.

שימוש בפריטים קיימים, כגון אח או חלון, בתור כלי סידור או נקודות התחלה, ייצור תחושה של סדר ושלווה. סדר את מקומות הישיבה כך שתוכל ליהנות מהנוף היפה. או הנח שטיח גדול וספה באופן סימטרי אל מול האח כדי ליצור נקודת מיקוד מזמינה.

מצא את מרכז הכובד של החדר

תחשוב על מרכז הכובד של החדר כמקום שבו צריך להימצא הפריט או הרהיט הגדול ביותר. בסלון, הרהיט הזה הוא בדרך כלל הספה המרכזית. לעתים קרובות, מומלץ להציב אותה אל מול אח או בסמוך אליו, אם ישנו אח בחדר, או אולי אל מול חלון או בקרבתו.

עבודה עם מרכז הכובד תעניק לחלל איזון ותחושת הרמוניה. הרהיט ישמש כעוגן ויספק נקודת התחלה עוצמתית לסידור יתר החדר.

הרחק רהיטים מהקירות

הימנע מהפיתוי להצמיד את הרהיטים אל הקירות. אף על פי שהרחקתם עשויה להיראות כמנוגדת לאינטואיציה, במיוחד בחדרים קטנים, למעשה, היא תשפר את זרימת האור והמחרב. סנטימטרים בודדים יעשו את העבודה.

בחלל גדול, תחשוב על החדר כמורכב מחלקים שונים, כמו אזורי מנוחה. לדוגמה, חדר ארוך יכול לכלול סידור ישיבה חמים ונעים סביב האח ושולחנות נמוכים עבור עציצים או כיסא לקריאה בקרבת החלון.

הוסף תאורה פיסולית

פרטי הריהוט שלנו והחדרים נוטים להתאפיין בפינות או בצורה מרובעת, לכן תשקול להשתמש באלמנט פיסולי בצורה של גוף תאורה כדי לרכך את הקווים. זאת יכולה להיות מנורת רצפה או מנורת קיר.

מנורה גדולה יכולה להוסיף דרמטיות לחדר קטן ואיזון לחלל גדול. כמו כן, היא משמשת כנקודת התחלה לסידור רהיטים, אז אם אתה מרגיש שהסידור בחדר אינו משביע את רצונך, נסה להתחיל עם גוף תאורה בולט לעין.

השתמש בשולחן קפה בתור עוגן

שולחן נמוך במרכזו של מרחב ישיבה יגדיר אזור שיח ויספק משטח שימושי לספרים ונשנושים.

שולחן בגובה של 35 עד 40 ס"מ יהיה מושלם – שולחן גבוה יותר יכול להפוך לדומיננטי מדי. מבחינת גודל, תבחר בצורות גדולות יותר; בדיוק כמו שטיח קטן, שולחן סלון קטן ילך לאיבוד ולא יתרום דבר לסידור.

שולחן סלון 'קומפי'

מקם פרטי אמנות באופן אסטרטגי

פרטי אמנות יכולים להוסיף איזון ואינטימיות לחלל ולספק נקודת מיקוד מרשימה לחדר שבו היא הייתה חסרה. אם אתה מתלבט לגבי אופן מיקום הרהיטים שלך, נסה לתלות פריט אמנות מרשים על הקיר והשתמש בו כמחוון.

פחות חשוב מה תתלה, יותר חשוב איך תתלה את זה. שימוש בפרטי אמנות בגובה של 15 ס"מ בתור נקודת מיקוד יספק תוצאות משביעות רצון שיהיו נעימות לעין ויתרמו לחדר.

השתמש בכוחו של השטיח

שטיח גדול יעזור לעגן את אזור הישיבה המרכזי ויספק הזדמנות לכלול מרקם וצבע בתוך החדר. מומלץ להציב את הרהיטים באופן מלא או חלקי על השטיח ולא סביבו.

כמו כן, תיקח בחשבון את צורת השטיח. לדוגמה, הכיוון שבו תניח שטיח מלבני יכול להשפיע במידה רבה על האופן בו תתפוס את החדר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה