שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

כיצד לבחור שער חניה חשמלי


עזרא מתנה
 
 

שער חשמלי לחניה הוא אחד מאמצעי ההגנה על הרכב הפרטי שלנו מפני פורצים. הוא מאפשר לנו להיכנס לחניה הפרטית שלנו בצורה נוחה ומונע מאנשים אחרים שאין באמתחתם אמצעי לפתיחת השער להוציא את הרכב מהחניה. השוק היום מוצף בסוגים רבים של שערי חניה חשמליים בשלל צורות, עיצובים, אמצעי הפעלה ואופני פתיחה. לכל בית מתאים סוג אחר של שער וצריך לקחת בחשבון שיקולים שונים כשניגשים לבחירת השער לחניה. למשל: מהו רוחב הפתח שבו יותקן השער? מהו גודל החצר\החניה? האם החניה מקורה או חשופה? להלן נסקור סוגי שערים חשמליים הקיימים בשוק עבור חניות לרכב.

 

סוגי שערי חניה חשמליים:

שער הזזה - שער הזזה חשמלי הוא שער הנע על גבי מסילה ונפתח לצד אחד של השער. המסילה יכולה להיות ממש בקרקע לאורך השער או מוגבהת מעליה בצדו של השער בצורה כזו שהשער נראה כמרחף מעל הקרקע. הסוג השני מכונה שער קונוזולי והוא נמצא בשימוש בעיקר במקומות שבהם הקרקע אינה ישרה. שער הזזה חשמלי מצריך מקום נוסף במקביל לחומה שאליו השער ייפתח ולכן בבתים פרטיים פחות מעדיפים להשתמש בו. הפתיחה שלו עשויה להיות איטית יותר משערים אחרים.

שער כנף - שער כנף חשמלי הוא בעל כנף אחד או שתיים אשר נפתחות כלפי פנים החצר בדרך כלל ונעות על ציר. שערי כנף חשמליים הינם אידיאליים עבור בתים פרטיים בשל המקום הקטן שהם תופסים, משקלם הנמוך ופתיחתם המהירה. ישנם שערים בעלי כנף אחת מתקפלת או שני כנפיים שרק אחת מהן נפתחת במקביל לשנייה.

שער נגלל - סוג נפוץ נוסף של שער חניה חשמלי הוא שער הנגלל כלפי מעלה בדומה לתריס. שער זה נפוץ מאוד במוסכים ובפתחי חנויות והוא מתאים במיוחד לבתים פרטיים שבהם החניה מקורה. שער נגלל יכול להתאים גם במקרים של חניה צרה במיוחד אך יש לקחת בחשבון שפתיחתו איטית במקצת. יתרון נוסף שלו הוא חסימה הרמטית של פתח החניה.

שער מתרומם - גם שער מסוג זה נפתח כלפי מעלה אך לא בצורת תריס גלילה אלא כיחידה אחת המתרוממת בעזרת זרוע. גם משקלו של שער זה קל יחסית ופתיחתו מהירה.

 

על מה חובה להקפיד בבחירת שער

בסופו של דבר כל שער חשמלי לחניה אמור לענות על הצרכים הספציפיים של בעל הרכב וכמובן להתאים לטעם האישי שלו. ישנם כאלה שחשוב להם להקפיד על עיצוב השער שיתאים לבית ואחרים יסתפקו בשער סורגים פשוט. עם זאת ישנם דברים שחשוב לכולם להקפיד עליהם ובראש ובראשונה תקינותו ובטיחותו של השער. שער חשמלי חייב לעמוד בתו תקן כדי למנוע תאונות ואסונות. הרי לא ניתן להגנת הרכב מפני גנבה לבוא על חשבון הבטיחות שלנו ושל קרובינו. דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו הוא קבלת אחריות מהמתקין של השער מפני תקלות ובעיות שעלולות לצוץ. לא נעים לרכוש שער חשמלי ולגלות לאחר תקופה קצרה שהאיכות שלו אינה גבוהה ואין עליו אחריות לתיקונים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה