שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על דוד שמש


רובי מועלם

ממליץ לכם לבדוק אותנו... לחץ כאן

 
 

אז איך הוא פועל:

צינור מתשתית המים הביתית מתחבר לקצה אחד של הצינור העובר בקולט שמש, ולקצה השני מחובר מכל המים(דוד) באמצעות צינור נוסף. אנרגיית השמש פוגעות בקולט, ובגלל הצבע שחור של הקולט הופכת אנרגיה לחום, הנשארת בתוך הקולט. המים שבצינור מתחממים בעזרת  הולכה ממתכת הצינור שמקיף אותם.

 

לרוב ממוקם המכל גבוה מהקולט השמש, ואז כאשר המים בצינורות הקולט חמים יותר מהמים שבמכל, ייעלו בצינור לכוון המכל ותיווצר החלפת זרימה לקולט, מים מתחתית הדוד שהם קרים יחסית ומים חמים מהקולט יוזרמו  לחלקו העליון של הדוד.

 

אם המכל ממוקם נמוך יותר מן הקולט, יש ליצור תנועת מים באמצעות מנוע חשמלי שיגרום לתחלופת מים. תופעה  זה מצויה בבתים שבהם מסיבות אדריכלות הדוד ממוקם מתחת לקולט השמש או בבניינים שבהם מערכת אנרגיה סולרית משותפת.

למכל יש פתח נוסף בצד העליון של הדוד, דרכו יוצאים המים החמים לצנרת הבית.

במקרים רבים מותקן בתוך המכל גוף חימום חשמלי, שעוזר לחימום מים כאשר חימום על ידי קרני השמש אינו מספק. סביב גוף החימום ניתן להתקין "שרוול", שמבודד כמות מים קטנה יחסית משאר נפח הדוד ומאפשר חימום של שכבת הדוד העליונה בלבד. בדרך זו נחסכת אנרגיה וזמן בחימום מיותר של כל נפח הדוד. התקן זה מכונה "מאיץ". בשל העלייה המהירה בטמפרטורה שבשרוול מצטברת כמות רבה יותר של אבנית ביחס לגוף חימום שאין סביבו מאיץ.

קולט שמש הוא תיבה בצורת מלבן, שעשויה רובה ממתכת,חוץ מהדופן הקדמית העשויה זכוכית או מפלסטיק שקוף. בתוך קולט השמש עובר צינור מים מפותל הצבוע בשחור. בצמוד מאחורי הצינור המפותל לוח פח צבוע בשחור שתפקידו להעביר את החום הנוצר מבליעת השמש שאינה נבלעת בדופן הצינור עצמו.

 

השמש.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה