שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

כריות שינה


יוני
 
 

מרבית כריות הפוך עשויות מתערובת של נוצות עדינות ונוצות פלומה – פוך. כרית יכולה להיות עשויה מאחוז גבוה של נוצות ביחס לנוצות פוך, ואולי אף 100% נוצות, או במצב הפוך - ממולאת בפוך ביחס גבוה לעומת הנוצות, עד 100% מילוי של פוך. כרית עם מילוי 100% פוך נחשבת האיכותית ביותר בין כריות הנוצות. איכות הכרית מוחשת ברמת נוחיות המגע שלה לעור וביכולת מתן משען אפקטיבי ותמיכה לראש.

כריות שינה איכותיות צריכות להתאים לתנוחת שינה ולתמוך את הראש כך שיהיה בכיוון המשך טבעי של הגו והצוואר ולא בזוית שבירה יתר על המידה. כשהראש מונח באלכסון חד מידי בגלל כרית נוקשה או גבוהה מידי שיוצרת מדרגה, נוצרת תחושת אי מנוחה ועלולים להופיע כאבי צוואר וכתפיים.

בשינה על הצד הכתף נשענת על המזרן והצוואר והראש נמצאים בהגבהה. הכרית אמורה למלא את החלל הזה ולתמוך את הצוואר והראש כך שיישארו בקו ישר עם כיוון זרימת הגוף. ככל שהכתפיים רחבות יותר תידרש כרית גבוהה יותר או דחוסה יותר על מנת להשיג תמיכה. יחד עם זאת הכרית צריכה להיות מספיק גמישה ונוחה בכדי שלא ייווצרו נקודות לחץ מפריעות באזורי הגוף השיפועיים, שבין הראש המוגבה לכתף שעל המזרן.

בשינה על הבטן הכרית יכולה להיות הרבה יותר רכה מאחר והראש כמעט ולא נמצא בהגבהה, ובמצב כזה הכרית מיועדת יותר כדי ליצור הפרדה רכה בין שטח המזרן לאזור הפנים ולייצר מנח נעים של הראש על המיטה. כרית קטנה ורכה יכולה להתאים לשינה על הבטן וכרית בינונית ומלאה יותר תתאים לשינה על הצד.

בשינה על הגב השיפוע בין הראש לגו מתון יותר מאשר בשינה על הצד, והכרית צריכה להיות גמישה דיה כדי לתמוך את הראש בשיאו אך גם לתת משען ממתן לשיפוע מהראש לכיוון הגב כדי למנוע הפרשי גובה חדים.

הכרית המקובלת בדרך כלל עשויה מתערובת של נוצות עדינות ושל נוצות פוך. כיום מוצרי הפוך נגישים למרות מחירם הגבוה יחסית, והאופציה לרכוש כרית עם אחוז פוך גבוה קלה יותר. ההבדל בין נוצות עדינות רגילות לנוצות פוך אינו בהכרח עניין של קשיות או רכות. אף יצרן לא שם נוצות רגילות בתוך שמיכה או כרית. היצרנים משתמשים בנוצות מאד עדינות. ההבדל המשמעותי בין נוצה עדינה לנוצת פוך הוא יותר במבנה.

נוצה רגילה שטוחה בצורתה כמו עלה. לעומתה נוצת הפוך היא כדורית - אובלית, כמו גוש צמר גפן. המבנה הזה נותן לנוצת הפוך יתרון קפיציות והתפשטות על פני נוצה רגילה. כאשר מופעל לחץ על הפוך הוא נדחס, וכשהלחץ מוסר הוא חוזר לצורתו הראשונית. יכולת זאת נקראת בעולם הפוך "יכולת מילוי" או "כוח מילוי", והיא אחת מן הדרכים בהן נמדדת איכות פוך. ככל שיכולת ההתפשטות שלו ממצב דחיסה בחזרה גדולה יותר הוא יותר איכותי. ככל שנוצת הפוך גדולה יותר כך היכולת הקפיצית והחזרה לצורתה הכדורית הראשונית - טובה יותר. נוצת פוך של אווז בוגר גדולה וחזקה יותר מזו של אווז צעיר, מה שעל דרך ההיפוך דווקא מבליט את איכויות הפוך שלה. ולכן פוך של אווז בוגר מועדף לייצור פוך.

המבנה הכדורי של נוצת הפוך מאפשר זרימת אויר בתוכה וכרית הפוך אינה אוגרת חום מתחת לראש.

תכונות נוצת הפוך מעניקות לה עמידות למשך שנים רבות יותר מאשר זו של נוצות רגילות, וכרית כזאת תשמור על צורתה לאורך שנים.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה