שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

לבחור נכון את חברת ניהול האחזקה שלכם


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

עסקים רבים, בייחוד כאלו שמשכירים את המשרד או בניין המסחר שלהם בשלב כלשהו, צריכים גם להתמודד עם המשימה של בחירת חברה לניהול אחזקה. נכון שבחלק מהמקרים חברת הניהול של הבניין שאת שטחו משכירים לעסק, מספקת גם שירותי אחזקה שוטפת, אך האם בהכרח זוהי האופציה העדיפה? על כך, ומספר טיפים נוספים לבחירה מושכלת של חברת ניהול אחזקה, במאמר זה.

שירותי אחזקה היושבים תחת מטריית חברת הניהול- לא תמיד האופציה העדיפה

משכירי נכסים מסחריים, בייחוד משרדים, נוהגים שלא להכביד יותר מדי ראש בסוגיית בחירת חברת ניהול האחזקה האישית שלהם. הם יודעים כי יש חברת ניהול בבניין וסומכים על שירותי הניקיון והתחזוקה המוענקים דרכה. הבעיה היא, כי חברות הניהול לרוב נוהגות לקחת ספקים שמציעים להם את המחירים הנמוכים ביותר ולאו דווקא תמורת איכות עבודה גבוהה. כך יוצא מצב שאתם מחוייבים לשיתוף האינטרסים בין חברת הניהול ושירותי האחזקה שלה אך לאו דווקא מרוויחים משיתוף הפעולה הזה. לכן, חשוב לבדוק האם בחוזה קיימת אופציה לשכירה וניהול של שירותי התחזוקה בכוחות עצמכם, ע"י ספק חיצוני שאתם תבחרו בו. כך תוכלו אתם לשלוט באיכות העבודה, באיכות החומרים שבהם משתמשים ובמחיר שתרצו לשלם עבור המחירים הללו. אם לא קיימת אופציה כזו, דירשו שחברת הניהול תציג בפניכם מספר ספקים לבחירה בתחום התחזוקה.

הניסיון עושה את ההבדל

עוד טיפ חשוב בנושא, שנכון לכל תחום צרכני, הוא לעשות סקר שוק ולקבל המלצות. התורה אומרת כי אין חכם כבעל ניסיון, ואכן רק מי שהתנסה וקיבל שירותים מחברת אחזקה מסויימת יוכל להוות עדות מספיק טובה באשר לאופי החברה, איכות השירותים שהיא נותנת ועד כמה העלות נותנת רווח ללקוח. דירשו מהחברה שמולה אתם מעוניינים לחתום חוזה עבודה, או החברה שנותנת שירותי אחזקה מטעם חברת הניהול, רשימת לקוחות ועשו אליהם טלפונים. ככל שתקבלו יותר חוות דעת, כך תוכלו לגבש דעה טובה יותר.

דעו על מה אתם משלמים

חשוב מאוד להחשף ולתת תשומת לב מיוחדת לאותיות הקטנות בחוזה, ועל אילו בדיוק שירותי אחזקה אתם עתידים לשלם. האם אתם משלמים גם על החומרים או שהחברה קונה אותם על דעת עצמה בהתאם לתשלום חודשי המתקבל מסך לקוחותיה? אלו בדיוק שירותי אחזקה כלולים במחיר- האם ניקיון ושירותי חשמל שוטפים כלולים בו? ולבסוף, קיימת אופציה לבקש דוח מקצועי המסכם את מצבו התחזוקתי של הבניין- דוח סוקר. כל חברת אחזקה חייבת להחזיק בדוח כזה הסוקר את מצבו הפיזי של הבניין, מערכות החשמל שבו, מערכות כיבוי האש ועוד. יש לכם זכות לבקש את הדוח הזה, בכדי שתדעו לאיפה בדיוק הולך הכסף שלכם.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה