שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

מרזבים לגגות


אליחי רובין

:)

 
 

מרזבים לגגות

בעיה המוכרת לכל אדם אשר מתגורר בבית פרטי, היא החורף. עונת החורף, ובעיקר בימיה הגשומים והסוערים, מביאה עמה רוחות רבות, שלכת וכמובן גשם.  כל אלו, במיוחד כאשר הם מגיעים יחד, מתאספים לכדי פסולת אשר מתאגדת על גגות בתיהם של אנשים רבים, פסולת אשר קשה מאוד להיפטר ממנה- אלא אם מותקנת בבית מערכת מרזבים לגגות.

מהם מרזבים לגגות ?
מרזבים לגגות הם בעצם צינורות ארוכים אשר עשויים מפח, נחושת או חומרים אחרים, אשר תפקידם השטחי והבסיסי ביותר הוא לנקז את מי הגשם וכל אשר מתאחד איתם לתוך הצינור וכך למעשה להובילם למקום אותו אנו בוחרים.

יתרונותיהם של מרזבים לגגות

כאמור, בין תפקידיהם העיקריים של מרזבים לגגות ניתן למצוא יכולת ניקוז של פסולת שונה (בין היתר מתאספות על גגותינו בלא ידיעתו צואה של ציפורים, למשל) ומי גשם, אך לא רק.

אנשים רבים אינם מודעים לעובדה כי בהעדר התקנה של מרזבים לגגות , ההשלכות עשויות להיות חריפות ואף לעלות להם כסף רב בעתיד. בעיה נפוצה הניכרת בבתים אשר בהם לא מותקנים מרזבים לגגות היא רטיבות. כאשר יורד גשם רב ומתאסף על גג ביתנו, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בגג שאינו בשיפוע, מחלחלים המים לקירות ביתנו ועשויים להוביל לבעיית עובש קשה, לרטיבות, לנזילה, לקילוף קירות ועוד. בשורה התחתונה, כאשר אנו נמנעים מלהתקין מרזבים לגגות עקב הרצון לחסוך כסף, הדבר עשוי להתנקם בנו בעתיד- שבו ניאלץ בעל כורחנו לשלם כסף רב יותר על תיקון בעיות שונות שעלולות להיגרם עקב הרצון לחסוך.

יתרון נוסף של מרזבים לגגות הוא שמירה על גינת ביתנו. מעבר לכך שבאפשרותם של מרזבים לגגות לנקז את המים מן הגג, באפשרותנו לבחור לאן בדיוק ברצוננו לנקז אותם.

בהעדר מרזבים לגגות, הגשם הרב שמתאסף על גג ביתנו זולג ממנו מטה- ברוב המקרים לגינה מרוצפת או לדשא. רבים אינם יודעים כי נזילה לא מבוקרת זו, אשר ברוב המקרים נעשית באופן אגרסיבי ולא מבוקר, עשויה להוביל להיווצרותם של סדקים בקרקע וכך למעשה לקרקע רעועה ולא תקינה. לעומת זאת, מרזבים לגגות הופכים את הנזילה למבוקרת ולנשלטת, וכך למעשה באפשרותנו לבחור לאן אנו רוצים שינותבו המים הרבים.

מרזבים לגגות ומשבר המים הלאומי

יתרון נוסף, אקולוגי וחסכוני כאחד, של התקנת מרזבים לגגות הוא כמובן חיסכון במים.

כאשר אנו מתקינים מרזבים לגגות, כאמור, אנו בוחרים לאן לנתב את מי הגשם אשר מתאספים באופן טבעי על גג ביתנו. אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר לניתוב המים היא ניתובם לעבר חביות גדולות. בחביות אלו, אנו יכולים לאגור כמות מים בלתי מבוטלת במהלך חורף אחד בודד, ולמעשה להשתמש במים אלו לצורך השקיית הגינה בימי הקיץ החמים. כך, למעשה, נחסוך למדינתנו מים, ולעצמנו נחסוך כמה שקלים נוספים, אשר עשויים היו להתבזבז על חשבון המים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה