שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

משפצים מעליות - איך שיפוץ מעלית משפיע על הבית


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

מעליות הן המצאה נהדרת עבור המשתכנים ובעלי הנכס כאחד. ההטבה המיידית שמעליות נותנות לרמת חייהם, במיוחד של אישים אנשים בוגרים, בתי אב בעלי ילדים קטנים קטנים, או המתגוררים בקומות גבוהות, הופכת מעליות לא רק למוצר נוחות, אלא אף להשקעה משתלמת ומוכרת המעלה עפ"י רוב באורח חשוב את ערך הנכסים דלא ניידי. לא בכדי חוקק המחוקק ש כל בניין בן ארבע דירות ויותר מחוייב מרגע בנייתו בהתקנת מעלית.

איך משפצים מעלית

אף על פי שמעליות מככבות בעשרת אמצעי התחבורה היודעים ביותר בתבל, ולמעשה לרוב יותר מסוכן לעבור את הכביש מאשר לעלות במעלית, יחד עם זאת מדובר כאן בכלי התולה אתכם ישירות בגובה של פיר בן 20-30 מטרים לפחות. נפילה מגובה כמו זה לא עניין בו אתם יכולים להקל ראש. הרבה יותר נפוצות מתאונות הקשורות למעליות הן תקלות הקשורות למעליות, ואף שלא קיימת כל סכנה בריאותית מיידית לאדם המסכן שנתקע במעלית לתקופה של שעות ארוכות ברציפות, אנחנו מדברים במפגע מעצבן למדי.

אף על פי האמור לעיל, מעליות מורכבות מחלקים מכניים נעים רבים. טבעם של חלקים מכניים נעים, הפתוחים לא בלבד לכוחות הדחיסה והגזירה העושים שימוש עליהם מתוקף תפקידם, אלא נוסף על כך לחיכוך, השחתה פרק הזמן ופגעי מזג המערכת האקולוגית, לשבות חיים. ואכן, מעליות נוטות להתקלקל ולאבד מזוהרן, ולפיכך שיפוץ מעליות הוא נושא ענייני מבוקש לא פחות מביצוע התקנת מעליות "מחדש".

אי לזאת, הטיפול הטוב במרבית המקרים הוא מניעתה, ובמקרה של מעליות, שיפוץ מעליות מושקע. לכן, לפני בטרם תתחילו בחוזה החיבור בשיתוף עם הקבלן המשפץ, וודאו שאנחנו מדברים על מקצוען מוסמך ועוסק מורשה. וודאו גם שיש טכנאי מעליות שיבצע תפעול השייך המעליות בזמן אמת.

ידע טכני משובח רק איננו מספיק: חשוב גם לוודא בטרם חתימת החוזה ובמהלך הפרויקטים (וגם לציין זאת מפורשות כתנאי חיוני בחוזה) כי התבצע ניצול אך ורק בחלפים מקוריים וחדשים העומדים בתו התקן הישראלי, האירופאי או אולי האמריקאי. חלפים מקוריים לא רק שלא ישברו במהירות כזו, אלא אף גם יהיו לרוב כלל מבוטחים באחריות היצרן, ומסיבה זו במקרה של שיפוץ שאינו מוצלח או תקלה חלילה, תדרשו לשלם סכום כסף פחות בהרבה (אם בכלל) לצורך השיפור החוזר.

דרך הביצוע מסוג שיפוץ מעליות מתחלף על פי הבעיה. בדרך כלל השלב הראשון הוא אבחנה, למעשה בדיקה של המנגנון הנע, המנוע ורכיבי השליטה האלקטרוניים. במרבית המקרים העדכונים בכל אחד מאלה יהיו נקודתיים (שינוי רכיב מסוג אחד או שנים), ומשום כך המחירים ממש לא יקרים כל כך. מבחינה אסטטית, יתאפשר לכם להחליף רק את אותו חיפוי הפנים של תא הנוסעים, אבל במצבים שונים מומלץ לבקש לשנות את אותו התא כולו.

שיפוץ מעליות- מחיר מחירו של שיפוץ מעליות תלוי עד מאוד בסוג והיקף המלאכה המבוקשת, יחד עם זאת גם בסוג המעלית המשופצת, במרבית התרחשות מדובר בסכום זול פחות יותר מאשר התקנת מעלית חדשה . החלפת פנים המעלית בלבד דרך ידי ציפוי פלאסטיק, נירוסטה או לחילופין עץ יעלה כ2000-6500 שקלים חדשים. החלפת מנגנוני הדלתות לגמרי לעומת זאת יעלה 30-50 אלף ש"ח בבניין בן ארבע קומות, ויותר ככל שקיימות יותר קומות. על כל תיקון או אולי החלפה מסוג מנגנון ההנעה עצמו יעלו יותר מכך, כיוון אנחנו מדברים על עניין חיוני לבטיחות. בדיקה של תקלה ברשתות ההפעלה האלקטרונית תעלה כ500 שקלים, ובנוסף כ1000-1500 שקלים חדשים עבור כל יום פעולה (אינו כולל עלות החלפים, שמסוגל לנוע בין מספר שקלים לבין בערך כמה עשרות רבות של אלפים רבים של שקלים חדשים). החלפת מנוע (תלוי עד מאוד בסוג המנוע) תעלה 15000-60000 שקלים חדשים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה