שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

עבודות שיש - כל מה שמציעים לנו


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

עבודות שיש הוא שם מטריה למגוון גדול השייך למוצרי צריכה וסל שירותים רב שמתלווה לאותם מוצרים. בשורות הבאות נסביר מה הן עבודות שיש, ונציין מספר נקודות מועילות בנוגע ל עבודות שיש נפוצות (דוגמת גם עלויות לדוגמא השייך אותם המוצרים).

 

משטחי עבודה למטבח

כן, המטבח הינו המלך הבלתי מעורער של עבודות שיש, ומשטחי העשייה הינם הדובדבן שבקצפת. בעצם התפוצה של שיש בתור חומר הבחירה למשטחי פעולה במטבח הביתית כה יקרה, ואפילו כי אותו משטח פעולה זכה להקרא "שיש" בלא כל קשר לחומר אשר ממנו זה עשוי בפועל. הבחירה בשיש לצורך זה (ברוב המקרים) היא לא מקרית: מדובר בחומר עמיד יחסית, הן להשפעה מטעם חומרים כימיים והן (מה שרצוי במיוחד) לחום, שקל במיוחד לנקותו. לרוב ובכלל עבודות שיש למטבחים נעשות בצורת לוח אחד ועד חמישה לכל היותר, בעובי של 3-8 ס"מ. חיוני ביותר לוודא את טיב ההתקנה, וכיוון שפגמים קטנים ממש לא ניתנים לאבחון בתחילת הדרך אולם יגדלו לכדי סדק (במיוחד כאשר הינכם בשלנים "אגרסיביים" שנהנים להכות בכוח על גבי הסטייקים והשום) תוך משך זמן קצר, כדאי מאוד לדרוש אחריות ללפחות שלוש שנים מרגע הכניסה לדירה. הבחירה בסוג הזה של עבודות שיש חייבת להיות מטעם שיש פשוט או שיש מלאכותי עמיד לחום (מומלץ בכל מקרה ללכת על האופציה הטבעית), יחד עם זאת למרות שבחירה כמו זו תעלה בכ150% יותר מזה מהחלופות החדשות הזולות הרבה יותר (מדובר כאן בהשקעה שהיא 5-10 אלף ש"ח לפחות). יחד עם זאת כן נחוץ לוודא שהמחיר כולל התקנה (אשר יכולה "לפתע" להוסיף אלף שקלים למחיר), וכי ההתקנה מתואמת יחד עם שאר עבודות המטבח (במיוחד האינסטלציה והנגרות התחתונים).

יש מה שיש?

השימושים הנפוצים ביותר לצורך שיש במשקי בית מגורים מודרניים מהווים (בסדר תפוצה יורד): משטחי פעולה למטבחים וסביב כיורים בחדרי אמבטיה, ריצוף וחיפוי חדרי אמבטיה וריצוף כלל בית המגורים, כיורים ומכשירי סניטציה, חיפויי צינורות. עם זאת, עבודות שיש מורכבות על פי רוב כל כדוגמא של יצור וחציבה משיש ואבנים דומות, לכן כן ניתן לזכות ב כמעט כל הזמנה (החל מלוחות מרשימים וכלה בפיסול מיניאטוריה) במסגרת תאגיד עבודות שיש. נקודה חשובה ביותר שכדאי להבין, ושתחזור על עצמה בהמשך המאמר, זו הפונקציונליות מסוג עבודות שיש: מדובר כאן לא רק רק בפריט עיצובי כי אם בדרך כלל בראש ובראשונה כלי פונקציונלי, שאמור לבוא לתוצאות מסויימות ולשמש צורך ספציפי. אי לזאת, הבחירה של דגם השיש (אותנטי או לחילופין סינטטי), צורת ההתקנה (הלחמה, הדבקה...) ופרמטרים שונים (צבע, עובי, עמידות) כדאי להעשות גם עם כדי מחשבה גם על הנקודות הללו.

 

כיורים

תחום נלווה אותו תפסו עבודות שיש למטבחים הינם כיורים. כאן העמידות לחום הרבה פחות חשובה (אם בגלל ש במקרה של כיור מטבח מומלץ מאוד לאתר שיש עמיד לחום), המראה מקבלת משנה תוקף. דרכי יצור מודרניות מאפשרות ליצור עפ"י רוב כל דגם של כיור משיש, הכולל צורות מורכבות כמו משטח עקום, גבנוני וכו'. יחד עם זאת, והיה אם ומדובר על שיש מקורי, ראוי לבחור על צורות סימטריות יותר (כיור מרובע צה"לי או כיור עגול), כי עבודות קיצור נוספות תעלנה בעיקר (פי 2-4) יותר וצפויות להוות קצת עמידות למשך פרק הזמן.

ריצוף וחיפוי

עוד תחום מניב השייך ל עבודות שיש הוא ריצוף וחיפוי חללים בשיש ממשיכים להיות אלמנט אופנתי מארסנל מראה הפנים כמעט בכל שטח, ובהתאם לכך גם זוכים ללא מעט שבחים מצדם של מקצועני עולם העיצוב. ריצוף וחיפוי הינן שתי טכניקות אחרות בתכלית, למרות ש כי בסופו של דבר אנחנו מדברים על כיסוי משטח בסוג ספציפי של סוג חומר במספר המקרים. הנובעות מהכוחות הפועליםע ל המשטח, ומסוג חומרי הפורמולה בהם נעזרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה