שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

עבודת גינון


דני אלון

דני אלון

 
 

עבודת גינון

גנים בוטנים ידועים בצמחייה הייחודית שבהם. עבודת גינון בגן בוטני מיועדת ראשית כל עבור מחקר מדעי. משום כך ניחנים גנים בוטניים בסוגי צמחים רבים ושונים, עובדה המושכת את תשומת לב המבקרים. גן בוטני מאופיין בשילוט ברור ועקבי בסמוך לכל סוג צמח, ניתן להשוותו לספרית צמחים. הוא משמש לרוב, פרט לצרכי המחקר, גם כאזור תיירותי, כמרכז מבקרים המיועד לצרכי למידה ולעתים כאזור בו מתנהלים טיפולים פרא רפואיים.מיד נרחיב.
 

מטרות הגן הבוטני

על פי רוב ממוקם גן בוטני סמוך למכון מחקר חקלאי או מכון העוסק בתחום הבוטניקה. כך זמינים הצמחים לצורכי מחקר. מעבר לכך מושם דגש גם על עבודת גינון המיועדת לצמחים הייחודיים והאקזוטיים על מנת ללמוד אודות סביבתם הטבעית וליצור אותה. בנוסף מתנהלים ניסויים בתחום הבוטני המיועדים לטיפוח זנים חדשים קיימים וליצירת זנים (הרכבות לדוגמה).

בגנים בוטניים מתאפשרת הרחבה של תחום הטקסונומיה, מיון הצמחים לסוגים ולמינים ביתר קלות בשל ריכוזם בגן אחד. עבודת גינון נאותה מאפשרת קרקע פורייה לעידוד זנים נכחדים להתפתחות מתמדת.

אלמנט נוסף המאפיין את הגן הבוטני הוא האפשרות לבצע מחקר על המין האנושי באשר לאופן בו הוא מגיב לצמחייה, לדוגמה: שיקום נפשי לאחר טראומה ע"י צמחייה וסביבה ירוקה.

הגן הבוטני מהווה כאמור מרכז לימודי בו יכולים קהלי יעד שונים, בודדים וקבוצות, להיחשף למידע בוטני, תמונות והיסטוריה של צמחייה שונה. המקום כולל, במקרים רבים, גם ספריה בעלת ערוצי מדיה שונים, ספרות מקצועית, קורסים המיועדים לגינון ראשוני ומתקדם ואף חנות המציעה מכירת ירקות, עשבים, פרחים, פקעות, בצלים ועוד בהתאם לעונה ובהתאם לתוכן הגן בליווי הסבר מקיף והוראות שתילה וגידול.

במישור הטיפולים הפרא-רפואיים מוכרים הערוצים: ריפוי בעיסוק והתרפיה בטבע. עקרונות כגון שקט נפשי וסיפוק מעשייה עולים על פני השטח ופועלים כגורמים מבריאים. במרחבי גנים בוטניים שונים ניתן למצוא גם אזורים המיועדים לאטרקציות שונות כהפעלות או אירועי חג ושמחה משפחתיים, אזורי פיקניק ומוקדים לאירוח כמסעדות ובתי קפה.

גנים בוטניים מפורסמים ברחבי העולם

·         גני קיו בלונדון (1,200 דונם) נחשבים הגדולים ביותר בעולם

·         ארה"ב: הגן הבוטני בניו יורק, ברונקס (1,000 דונם), הגן הבוטני בברוקלין (200 דונם ואושר בלתי נדלה של צמחים וורדים בפרט), הגן הבוטני בשיקגו (1,500 דונם המעוצב בתכנון קפדני)

·         קירסטנבוס בדרום אפריקה הקרוב לקייפטאון (360 דונם של כל צמחיית האזור)

·         צרפת: ארמונות ורסאי, גן קלוד מונה (בכפר גיברני) וגן ז'ארדן דה פלאן הנמצא בפריז

·         ישראל: הגן הבוטני האוניברסיטאי בהר הצופים, ירושלים

·         הגן הבוטני קוריטיבה, דרום ברזיל

·         גרמניה: הגן הבוטני במינכן נימפנבורגוהגן של ארמון סנסוסי (פוטסדאם)


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה