שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2499
מאמרים: 7543
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

עיצוב גינות קטנות


דני אלון

דני אלון

 
 

עיצוב גינות קטנות, גינות בשטחים מצומצמים או גינות בתוך מבנים הוא תחום הדורש מיומנויות ייחודיות. בשונה מעיצוב גינות גדולות, במהלך עיצוב גינות קטנות, מוצאים את המעצבים מתמודדים לא רק עם השטח המצומצם של הגינה אלא גם עם מגבלות של תאורה טבעית, כיווני רוח ועוד, המשפיעות על עיצוב הגינה. במהלך עיצוב גינות קטנות, נוקטים מעצבי גינות רבים בשיטות של חלוקת השטח למספר אזורים, על ידי שינוי גובה, או סוגי צמחיה. חלוקת השטח למספר אזורים במהלך עיצוב גינות קטנות, מעניקה לשוהים בגינה תחושה כי היא גדולה יותר מאשר שטחה האמיתי. בנוסף, נוטים מעצבים רבים להשתמש בעיקר בצבעים בהירים לצורך עיצוב גינות קטנות. צבעים בהירים של הצמחייה הגדלה בגינה, של ריהוט הגן ובמידה וקיימים כאלה, הקירות המקיפים את הגינה, יעניקו לשוהים בגינה תחושת מרחב. אחד המקרים שבהם קיים צורך גדול למעצבי גינות אשר עיצוב גינות קטנות הוא תחום ההתמחות שלהם, הוא עיצוב גינות קטנות בתוך מבנים.

 

עיצוב גינות קטנות בתוך מבנים דומה בהיבטים רבים לעיצוב גינות קטנות בחצרות בתים או על גגות, אולם במהלך עיצוב גינות קטנות בתוך מבנים על המעצבים לקחת בחשבון מספר גורמים חיוניים ביותר. ביניהם: סוג הצמחייה, התאורה הטבעית וקלות הגישה. גינות קטנות הממוקמות בתוך מבנים, זוכות בדרך כלל לסוג מסוים מאוד של תאורה. לרוב מדובר בתאורה רכה ורק בדקות מעטות של שמש ישירה מדי יום. במהלך עיצוב גינות קטנות בתוך מבנים יש להתחשב בכיווני התאורה הטבעית ולאפשר לכל אחד ואחד מהצמחים בגינה ליהנות מהתאורה אליה הוא זקוק. נושא נוסף שיש לתת עליו את הדעת במהלך עיצוב גינות קטנות בתוך בניינים הוא סוג הצמחייה. צמחים הזקוקים לאור שמש ישיר ורצוף כדי להיות במיטבם, ורדים למשל, לא יוכלו לצמוח כראוי בתוך מבנה. צמחים הזקוקים לאור רך שאינו ישיר, הם הצמחים שיש לבחור במהלך עיצוב גינות קטנות בתוך מבנים. נושא נוסף שאסור להזניח הוא דרך הטיפול בגינה שהוא שונה לחלוטין מאשר טיפול בגינה חיצונית.

 

גינות קטנות בתוך מבנים, כמו כל גינה אחרת, זקוקות לטיפולים שוטפים: גיזום, ריסוס, דישון, השקיה ועוד. הפעולות הללו, דורשות במקרים רבים שימוש בכלי עבודה וחומרים שונים. על מנת להביא אותם אל הגינה ולהוציא ממנה גזם ופסולת, יש צורך ביצירה של מעבר ייחודי בתוך המבנה, אזור שיהיה קל לניקיון ואחזקה. גינות קטנות בתוך מבנים מוסיפות הרבה מאוד לעיצוב הפנים של המבנה, אולם כדי להפיק מהן את מלוא ההנאה מומלץ לפנות לחברות ומומחים אשר עיצוב גינות קטנות בתוך מבנים הוא תחום עיסוקם העיקרי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה