שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

על לימודי גינון למקצוע ולתחביב


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

במועדים בהם עוד ועוד לקוחות משיגים אחר דימיון הגינה בבית והופכים לסמי חקלאים, לימודי גינון נעשים פופולאריים מעט יותר, נוסף על כך אצל אדם שאינו רואה על עצמו גנן בזמנים מתקדמים. 

בדף זה נלמד לדעת לימודי גינון לעומק, על ידי רעיון למסור עבורכם זווית רחבה למעשה על ענף הנ"ל כדי שתוכלו לראות מי היא רמה של לימודי גינון נכונה לכל אחד. 

מה לומדים? 

לימודי גינון נפרשים ל-2 רמות, רמה 1 ורמה 2. לימודי גינון סגנון 1, מתארים לימודי סביבה, יחד עם לימודי מיים וקרקע, לימודי צמח וגם בוטניקה לגננים, צורות חיים והכרת צמחים מיוחדים, לימודי תחזוקת גן יחד עם לימודי מערכות השקייה, הכשרת קרקע, גיזום, הדברה ביולוגית, תחזוקה והכשרה הגן, כלי גינון ידניים וחשמליים. לימודי גינון זן 2, נועדו להכשיר גננים לנהל ולבקר גם על צוותי פעולה בשטח. במסגרת הלימוד מתרכזים במבנה ותפקוד צמחים מיוחדים בגינה, אחזקת גן באה עם בניית תוכנית עבודה יחד עם מטרות ויעדים, וכן הרחבות בענף הקרקע. ובשטח של כלי גינון מסוגים אחרים. קורסי גינון מגוונים, ספציפיים אף יותר הינם גיזום עצים, תיכנון גינה בחצר, תיכנון ערכות השקייה וכו'. 

עבור מי נועדו לימודי גינון 
לימודי גינון הינם למומחי עבודה שמעוניינים להתמקצע יותר קרי גננים , או שמא לחובבים ושרוצים לא דווקא להנאות מהתחביב שאיתם, אמנם אפילו ללמוד כלים מקצועיים לעבודת גינון. 

חשוב מאוד להגיד, יש אפקטים שרצוי לרכוש ידע מתוך מדריכי גינון. אולם אפקטים מסוג זה, הנם מוגבלים ואפילו לא נותנים אפשרות אחזקת גינה באופן מקיף ומוחלט. לימודי גינון מיועדים לבני 18 ומעלה ואינם בהכרח מבקשים אסמכתת בגרות. 

תנאי קבלה לצורך קורס גינון זן 1, כמעט ואין תנאי קבלה, שכן המטרה הינה להכשיר גננים מקצועיים וחובבנים. לצורך שיעורי גינון זן 2, רצויה תעודת גנן דגם 1 כמו כן עם ותק של שנתיים בשטח. משך ההדרכות ועלותם 
שיעורי גינון דגם 1, מתקיימים 304 שעות אקדמאיות (38 פעמים). שיעורי גינון דגם 2, מתקיימים גם הם 304 שעות אוניברסיטאיות. בשני המקרים בקץ הקורס מתבצעים מבחנים תיאורטיים ועיוניים של עסק התמ"ת והאדם שעובר את המבחן משיג אסמכתת הכשרה כגנן בעל ידע. 

עלויות הקורסים הם בדרך כלל 5000 ל6000 שקל. לחברי חברת גננות ונוף התשלום פחות בהרבה (5,400 שקל). חוץ מזה לתמחור הלימודים צריך לתת תשלום אודות אגרה למבחנים. 

באיזה מקום יתאפשר לכם לדעת גינון? צריך להבחין שבין לימודי גינון לענף ששייך ל אדריכלי נוף, שאתם יכולים ללמוד בפקולטות הרבות לאדריכלות נוף. קורסי גינון נלמדים במסגרת הארגון לגננות ונוף במדינת ישראל. הלימודים נלמדים בחוות רבות וכן בקריה החקלאית בבית דגן. אדריכלי נוף צריכים להשכיל בתואר אקדמי באדריכלות בשביל להתמקצע בתחום בעוד גננים בכלל לא צריכים תואר אקדמי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה