שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

על פיסול סביבתי ועיצוב גינות


יושקו
 
 

אם אתם רוצים להעניק לגינתכם עיצוב משודרג, כזה שלא רואים בכל גינה, פיסול סביבתי הוא דרך מעולה לעשות זאת.

לא רק גינות ציבוריות יכולות לשלב בעיצוביהן פיסול סביבתי, אלא גם גינות מעוצבות פרטיות יכולות.

לפסל את הסביבה                 

בדומה לסוגים שונים של אומנויות, גם הפיסול הסביבתי בא להעשיר ולהשלים את יתר הבחירות העיצוביות. אם כך, למה שרק מקומות ציבוריים ייהנו ממנו?

גם עיצוב גן שאינו ציבורי יכול לשלב פסל סביבתי להשלמה והעשרה של העיצוב. התנאי היחידי שצריך להתקיים הוא שהגן יהיה מספיק גדול להכיל בנעימים פסל סביבתי, שכאמור גדול יותר מפסלים אחרים.

ההבדל בין פיסול רגיל לפיסול סביבתי לא מסתכם רק בגודל. גם החומרים המשמשים לעבודת הפיסול משתנים מפיסול רגיל לסביבתי. חימר הוא החומר העיקרי המשמש להכנת פסלים רגילים, ואילו חומרים עמידים יותר כמו מתכת, בטון, אבן ועוד הם המשמשים ליצירת פסלים סביבתיים.

גם יפה וגם אופה

פסלים סביבתיים אינם רק יפים. יתרונם הבולט הוא כי פסלים אלו אינם רק מעשירים את העיצוב אלא ממלאים תפקיד פרקטי בגינה המעוצבת.

אחת הדוגמאות הנפוצות לפסלים סביבתיים שאינם משמשים רק לנוי, הם פסלים שמשמשים גם בתור ספסלים לישיבה. בדרך זו הספסל הופך להיות חלק מהעיצוב הכללי של הגינה ומספק מענה הולם ויפה לצורך במקומות ישיבה.

לחבר את החלקים

בדיוק כמו שבעת עיצוב הגינה אתם דואגים להתאים בין ריהוט הגינה לריצוף בו, כך צריך להתאים גם את הפסלים הסביבתיים לעיצוב הכללי של הגינה.

הדבר הראשון אותו צריך לקחת בחשבון זה גודלו של הפסל. חשוב שמידותיו יהיו פרופורציונאליות למידות של הגינה עצמה ושל החלוקה בה. ככל שהגינה גדולה יותר כך הפסל יכול להיות גדול יותר מבלי לפגוע במראה הכולל שלה.

גם לחומר המשמש להכנת הפסל הסביבתי יש חשיבות בהתאמה לעיצוב הגינה כולה. במידה ובגינה משולבים כבר חומרים אחרים, כמו למשל ריצוף אבן, העמסה של מספר רב מדי של סוגי חומרים תפגע בעיצוב. לכן, מומלץ במקרה הזה לעצב פסל סביבתי שמפוסל מאבן.

גם לסוג הפסל הסביבתי ולשימושו יש לא מעט השפעה על בחירת החומר המשמש להכנתו. בעת עיצוב מזרקה לגינה למשל, בחירה בחומר לא נכון עלולה להסתיים באכזבה. אולי בדמיונכם מזרקה ממתכת תהיה יפה יותר, ותשתלב טוב יותר עם שאר החומרים המשולבים בגינה, אבל היא גם תצבור חלודה ובסופו של דבר תשיגו את התוצאה ההפוכה משרציתם.

נותר לכם רק לחשוב על העיצוב

אז אם אתם בעליה הגאים של גינה פרטית, תדעו כי פסלים סביבתיים מצליחים להעשיר ולשדרג כל עיצוב. על מנת שהפסל יתאים לגינה, הקפידו לבחור פסל שתואם את יתר ההחלטות העיצוביות, או שאת ההחלטות הללו תקבלו לאחר בחירת הפסל.

פיסול סביבתי מתאים כמעט לכל סביבה,, פרטית וציבורית כאחד. בחירה נכונה של עיצוב וחומרים תעזור לכם להעשיר וליפות את גינתכם. ואם בכל זאת לא מצאתם פסל שאתם רוצים, פשוט הפעילו את הדמיון ותעצבו אותו לבדכם.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה