שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

פרגולות וטיפול לפני בא הגשמים


יחי - מאיץ האתרים

אם גם אתם רוצים לקדם את אתרכם במאמרים איכותיים כנסו למאיץ האתרים וצרו קשר.

 
 

החורף מגיע ואיתו הגשמים, ישנה חשיבות רבה לבצע טיפול לפני שהגשמים יגיעו. טיפול בפרגולות שכולל בדיקה מקיפה ואיטום  יאפשר מניעת נזילות ושמירה על הפרגולות לאורך זמן. למעשה איכות האיטום של הפרגולות בפני מים בכלל ומי גשמים בפרט מתחילה בראש ובראשונה מההקמה שלה. אם ההקמה בוצעה בצורה נכונה ואיכותית סביר להניח שהטיפול השוטף וההכנה לחורף יהיו קלים עד מזעריים.

 

בניית פרגולות ואיטום נגד גשם

בניית פרגולות אינה מסתכמת בהקמת עמודים עם הצללה מעליהם, ראשית הייעוד ואופי השימוש מכתיב את צורת הבנייה ואת האיטום אם בכלל. פרגולה משמשת להצללה ומהווה מרכז לאירוח, לא מעט משתמשים בפרגולה רק בימי הקיץ כאשר השמש קופחת מעל ולכן אין צורך באיטום אלא מספיק להתקין רשת הצללה מעץ או פלסטיק על מנת לסוכך מהשמש ולהשאיר מעבר אוויר. אולם אלו המבקשים להשתמש בפרגולות גם בקיץ וגם בחורף כאשר יורד גשר צריכים להתקין על הגג בנוסף להצללה גם לוחות איטום שימנעו מהגשם לחדור. את האיטום יש לבצע על ידי מקצוען על מנת להבטיח שמי הגשמים לא יחדרו מעל.

 

שיטות איטום של פרגולות

כאמור פרגולה שמיועד לשימוש גם בחורף צריכה להיות אטומה למים, על כן ישנם מספר שיטות לאיטום הגג. החשיבות לסדר השכבות בהם מצפים את הגג גבוהה מאוד ויש לשים דגש על כל שלב ושלב. ראשית בניית הפרגולות כוללת 4 עמודים תומכים (לפחות) שמעליהם נבנית מסגרת, המסגרת העליונה משמשת כבסיס הגג. על מסגרת הגג בונים את השיפועים הרצויים והם יהוו את הכיוון של זרימת מי הגשמים. השכבה הראשונה היא בעצם זו שאנו רואים כאשר מביטים למעלה והיא תהיה מעוצבת על ידי סורגי עץ, פלסטיק, אלומיניום, במבוק ועוד. מעל השכבה הזו פורסים יריעות ניילון קשיח שיהוו את החיץ בין הרשתות ללוחות הקירוי. מעל פורסים לוחות קירוי כגון סנטף, פוליגל, רעפים, OCB וכדומה. אם משתמשים ב OCB ניתן לפרוס מעליהם שינגלס לאיטום (יריעות זפת לאיטום המדמות רעפים). הקו המשיק בין הפרגולה לקיר גם הוא נאטם בהתאם על מנת למנוע זליגת מים דרך הפרגולה על הקיר.

 

בכל שנה יש לבצע בדיקה מקיפה לפרגולות על מנת להבטיח כי אין נזק לאיטום ויש לתקן נזקים אלו לפני בא הגשמים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה