שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

ריצוף לגינה


דנוש

עיצוב נוף

http://www.tufit.co.il

 
 

ריצוף גינה הינו תחום שתופס תאוצה רבה בזמן האחרון. רבים מבעלי הגינות הפרטיות וכן הגינות הציבוריות מייבשים את המדשאות ומחפשים תחליף. 

במידה והייעוד של השטח הוא רק לנוי ויופי ואין שום שימוש בו ניתן להשתמש בפיזור של חלוקי נחל אשר אותם פשוט מפזרים על גבי יריעת בד פלריג ואין שום צורך בהכנה כלשהי. ניתן למצוא מגוון רחב של חלוקי נחל בכל מיני צבעים וגדלים אשר אנו יכולים להתאים בדיוק על פי הסגנון העיצובי של הגינה.

במידה והשטח מיועד לשימושים נוספים כגון שבילים, פינת ישיבה, פינת משחקים או אירוח ואנו רוצים ליצור משטח נוח ויציב לישיבה מומלץ להשתמש בריצוף אבן. חשוב לדעת כאשר אנו בוחרים אבן לריצוף חוץ שהיא צריכה להיות חזקה ועמידה יותר מאשר ריצוף פנים. השמש ותנאי האקלים יכולים להרוס אבנים שלא מתאימות לתנאים של ריצוף חוץ.

קיימים מבחר של ריצופי חוץ : בזלת, גיר , גרניט ועוד... לכל סוג אבן התכונות האופייניות לה, ניתן להשיג במגוון מרקמים ומגוון גדלים. 

שיטות יישום ריצוף אבן הן מגוונות. ישנם ריצופים שניתן להניחם ישירות על הקרקע ללא בטון וטיט וישנם ריצופים שחייבים לרצפם על תשתית בטון. כל זה נקבע על פי עובי האבן סוג האבן וחוזק האבן. 

כמו כן קיימות צורות שונות של אבנים שמשמשות לכך - ניתן להשיג אבנים בצורות פראיות ואמרפיות ובמגוון גדלים וכמו כן אבנים מרובעות, מלבניות או בגדלים משתנים.  כיום המבחר הוא כלכך רחב שניתן לבחור בדיוק מה שמתאים לנו ללא פשרות.

סוגי האבנים שמומלצים ביותר הם בזלת, גרניט או צפחה. אמנם ניתן למצוא בארצנו אבני בזלת אך הן חלשות, אוריריות ואינן מתאימות לריצוף. אבן הבזלת אשר מגיעה מייבוא מתאימה בכמה דרגות יותר לריצוף מכיוון שהיא חזקה יותר, אינה סופגת לכלכוך וכדומה וכמו כן ניתן לנסר אותה לצורות רבות ועוביים דקים ועבים וגדלים שונים שלא ניתן לעשות באבן הבזלת המקומית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה