שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2543
מאמרים: 7589
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

רעל עכברים - רעל לסביבה


דניאל דגן

דניאל דגן

 
 
נמלים מהווים תופעה נפוצה במרבית הגינות והבתים בישראל, ובתאכל'ס בכלל לא משנה אם אתם מתגוררים באחוזה מהממת בכפר שמריהו או בקומה 3 בעילבון. קיימים די הרבה מינים של פרוקי רגלים ומזיקים שמתקיימים איתנו, בע''ח כמו: עכברי הבית, דבורים ואל נא נשכח עטלפים.

הנקודה החשובה היא לא אחרת מבאיזה אופן מגרשים אותם? המענה לסוגיה זו הוא מסובך. הוא תלוי בסוג בע''ח והמימד של הבעיה. בכל אופן מה שחשוב לדעת הוא פשוט, כדאי מראש לדאוג לעצור את הנגע הנוראי הזה.

רעל עכברים

בריסוס, כמו גם בעניינים דומים אחרים בחיינו, יש לא מעט טיפים טובים. אולם בהתחלה, מומלץ שתקלטו שלצערינו החלק הארי של ההמלצות לא יצליחו ויתאימו במאת האחוזים ובנוסף, יש להתאים את הפתרון בהתאמה לזן המזיק שמעוניינים להדביר.

איך נמנעים?

פתרונות יצירתיים -
יש בטלוויזיה שפע של המלצות הקשורים לדבר הזה, למשל סוגי תבלינים שיש לכל אחד תועדו ע''י אנשים כיעילים להפליא: מלח וקינמון עוזרים רבות בשביל להרחיק סוגי נמלים שונים ש'מבקרות' ללא בושה בגינה.

הדברה בייתית - הנושא הזה כולל לא מעט חומרים שימושיים שעוזרים: מוצרים שישמשו אתכם לריסוס ''לא מקצועי'' ואפילו לריסוס הגינה. כדאי מאוד ואף מהותי שתבינו שחלק ניכר מהפעמים הם מהווים פיתרון חלקי, והבע''ח נוטים לרוב לחזור לאחר מספר חודשים.

ריסוס מקצועי - הפיתרון הזה הנו ע''פ דעת הרוב הטוב ביותר עבורכם. יתכן והוא אמור להיות יותר יקר אך הוא מתאים ויכול, בדרך כלל, לספק מענה למטרד שלכם לתמיד. קיימים לא מעט מומחים' במקצוע זה אך מעט מהם אכן יביאו לפתרון המבוקש.

אז מי טוב?

כאשר באים לקבוע עם בעל מקצוע חשוב שתבדקו כמה דברים:

כמה עולה - תחום ההדברה מכיל לא מעט מדבירים, בעצם כך ישנה אופציה שיציעו לכם מחיר מעולה.

רישיון - חשוב מאוד לבדוק ולוודא שבאמת קיים למרחיק המזיקים רישיון עיסוק של הגורם הרלוונטי ואל נא נשכח, שהוא עובד רק עם חומרים מאושרים ע''פ חוק אך בנוסף שיתאימו לסוג הבעיה.

מתן אחריות - רובם המכריע של העוסקים במקצוע זה (שבאמת נחשבים כטובים) נותנים אחריות מלאה לטווח זמן מסויים על העבודה שסיפקו, אני ממליץ להתקשר רק למי שנותן את נושא זה.

מתכוננים להדברה

ישנם המון סידורים מקדימים שכדאי שתבצעו בהתחלה, טרם הגעת המדביר. וזאת בשביל לקצר ולהוריד אתתהליך העבודה ומעבר לזה, בשביל שהכל יעבור חלק.

במקרה שהריסוס קורה בתוך הבית יש צורך להכין את כלל המשטחים באופן הזה - להכניס ולהחביא דברי מזון במקומות נסתרים, הצנעת כלי אוכל ולדאוג שאין לכלוך טרם ההגעה של החברה.

אם אתם צריכים ריסוס בגינה יש צורך להכניס למחסן כלי עבודה ועציצים שיש לכם, ומעבר לכך לפתוח עיניים ולראות שמי שהזמנתם מרסס רק בתכשירים ידידותיים לצמחייה.

היה ואתם מחזיקים כלב יהיה עליכם לדאוג למתחם חלופי ליום לאחר הריסוס על פי סוג החומרים.

בתאכלס יש רעיונות יצירתיים מגוונים בעניין הזה, ובמידה ואתם זקוקים לטיפים אחרים? הכנסו ל-הדברת מכרסמים.

ההיבט הסביבתי

אספקט קריטי שיש צורך לציין הוא תחום השמירה על הצומח והחי. בוודאי שאנשים מעוניינים ממש לנצח במאבק, במהירות, את המזיקים הקטנים שצועדים להם להנאתם במזווה, אבל בכל מקרה מוטב שנזכור היטב שבמאבק להיפטר ממזיק אחד יש סיכוי גבוה להטיל מום בחיות ובעצים לא מזיקים ואף בילדים, לכן אנו חייבים להדביר באופן אחראי.

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה