שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

שיקולים בבחירת צמחיה מתאימה לגינה


יניב רודינ

יניב רודינצקי

 
 

בחירת צמחיה מתאימה לגינה עלולה להיות מהנה אך לעיתים גם מעט קשה. לפני שחושבים על אילו עצים כדאי לנטוע, ואילו פרחים הם המתאימים ביותר צריך לערוך מספר בדיקות. כאשר מחשבים את מכלול הצרכים, החישוב הכלכלי והשטח בכללותו ניתן יהיה להעריך את סוג הגינה, את עיצובה וכמובן את תכולתה. חשוב לא לשכוח שישנם גם תנאים אקלימיים וסוגי אדמה שצריכים להילקח כחלק מהתחשיבים בעיצוב גינה ועל כן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע.

דשא

דשא זה דבר חשוב אך לא הכרחי, ישנן גינות נוי אשר אין בהן דשא. אך אם הגינה מיודעת לאירוח וישיבה בה, אלמנט הדשא הוא משמעותי מאוד. כמו כן חשוב לבדוק את סוג הדשא, צפיפותו, עמידותו ומחירו.

עצים

בבחירת העצים ישנם מספר דברים שחשוב לחשוב עליהם לפני קנייתם. מהי מטרת העצים בגינה. הסתרת מקומות חשובים, עצי נוי, עצי פרי, אם מעוניינים בעץ אחד או במספר עצים. מהו שטח הגינה, האם מיקום העץ נמצא בקרבת קיר או מרצפות וכמובן מהן עונות הפריחה שלו. למשל עץ זית הוא ירוק עד, אין לו שלכת, וישנה סימבוליות גדולה בין המורשת היהודית ישראלית לבין עץ זית. ולעומתו, ישנו עץ מנגו שמקורו נמצא באזורים טרופים, אך מתאים אקלים הישראלי וגם הוא ירוק עד, אך המנגו לעומת הזית צריך השקיה מרובה. גם בדבר עצי נוי ישנם סוגים מרובים של אפשרויות. עץ נוי מסוים יהיה יפה מעץ נוי אחר אך הטיפול בו יהיה אינטנסיבי יותר, או התפרחת קצרה באופן יחסי וכדומה.

אדניות ופרחים

פרחים בגינה חשובים מאוד. בחירתם בדומה לעצים השונים צריכים להיות מותאמים לגינה, לאקלים, למרחב ואף לצמחים הנוספים והשונים בגינה. ישנם פרחים רב עונתיים, וכמובן גם פרחים עונתיים. ישנם מטפסים, אדניות ועציצים. לעיתים שילוב של כל אלו מהווים גינה מעוצבת ויפה. ישנם פרחים עדינים יותר מאחרים שחשוב לבודד אותם ועל כן משתמשים בעציצים ואדניות. כמובן ששתילת אדניות ועציצים פעמים מרובות לא כלולות בעיצוב גינה אלא דווקא במרפסות, אדני חלון, משרדים ובתים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה