שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

תחזוקת אינסטלציה - כל היתרונות


אבי מור
 
 

 

בתור בעלי בית, אתם עלולים להיות מופתעים מהעובדה שתחזוקת אינסטלציה קבועה או מערכות אינסטלציה תקינות, יכולות לחסוך לכם המון כסף, המון אנרגיה ובעיקר המון כאבי ראש. כיצד? אם ניקח בחשבון שאפילו טפטוף קטן מהמקלחת, נזילה קטנה בשירותים, או צנרת חלודה בתשתיות, יכולה לגרור עלויות גבוהות מאד. בין אם זה יצריך עבודות אינסטלציה מרובות, החלפת צנרת, או חשבונות גבוהים בגין השימוש במים.

הנה לפניכם כמה טיפים שימושים שיוכלו לעזור לכם. במידה ותלכו לפי המלצות אלו, סביר להניח שתחסכו המון כסף, המון זמן והמון כאבי ראש. תחזוקה אינסטלציה פשוטה, תמנע בעיות מורכבות בעתיד.

חשוב לזכור שאינסטלציה היא מערכת מעגלית בתוך הבית. קיימים שני מוקדים מרכזיים של צנרת- קרובים לעורק הראשי של הבית, חשופים לעיני אדם, בכדי לאפשר טיפול יעיל ומהיר של אינסטלטור או קבלני אינסטלציה במקרה של תקלה. צנרת אחת מובילה מים נקיים אל תוך הבית והאחרת מוציאה את הפסולת מתוך הבית, דרך צנרת ביוב. לצנרת אשר מובילה את המים פנימה יש משאבה, כך שהמים שנכנסים פנימה הם לרוב בעלי זרם מוגבר, כדי שיוכלו להגיע לאזורים השונים בבית. רגע לפני שאתה מתקלחים ונהנים ממים חמים, אותם המים נכנסים לבית ועוברים דרך מערכות חימום(כגון דוד שמש, מערכות הסקה מרכזית או מערכות לחסכון באנרגיה).

טיפ ראשון: מאחר ויש הרבה סוגים רבים לצנרת המים, איך יש לכם אפשרות לגלות היכן בדיוק יש את הנזילה(תיקחו בחשבון שמיקום הרטיבות לא מצביע על מיקום הנזילה) או האם בכלל יש נזילה? אחת הדרכים המומלצות ביותר היא לבדוק את כמויות המים שצרכתם. במידה ויש עליה חדה, זה מצביע על צנרת פגומה ולא יצריך החלפת צנרת.

טיפ שני: יש לסגור את הזרימה בכל מקורות המים הביתיים(כגון אסלה, מזגן, מקרר, מכונת כביסה וכו') ולהסתכל בשעון, האם הוא עדיין רץ. במידה וכן, אז חברים, יש לכם נזילה.

טיפ שלישי: חשוב שתדעו היכן ממוקמת מערכת האינסטלציה הראשית. כך תוכלו תמיד לווסת את זרם המים ולכבות במידה וצריך(במקרים של פיצוץ בצנרת). זה תמיד ממוקם בצמוד לשעון המים.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה