שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

תכנון בריכות נוי


ubebig@gma
 
 

מים הם דבר מופלא. נוכחותם בחיינו מתורגמת לאנרגיות של זרימה, נינוחות, ומייצרת אווירה נעימה. לא במקרה מזרקות נוי ובריכות נוי מצליחות להפוך כל חלל ליוקרתי במיוחד, ומשום כך בלא מעט בתים בישראל ניתן לראות באחרונה בריכות נוי שמייפות ומעטרות חצרות פרטיות. מלבד האווירה הפרית והתחושה של קרבה לטבע, צלילם של המים המפכים מתוך בריכת נוי מטופחת מוסיף ותורם גם לפסקול של חיינו ומכאן תרומתם הרבה אף יותר של בריכות נוי לאווירה הכללית בבית.

משנה מקום

הקמת בריכת נוי אינה דבר כה מורכב ובעזרת כמה שלבי עבודה ותכנון ניתן ליצור בריכה מושלמת שתייצר אווירה מרגיעה במיוחד בבית. הדבר הראשון שיש לחשוב עליו הוא כמובן המיקום של בריכת הנוי. רצוי להציבה במקום שקרוב במידת מה לפינת הישיבה, כך שניתן יהיה לצפות בה בעת הישבה בגינה ולשמוע את פכפוך המים בקרבת מקום. עוד חשוב לקחת בחשבון בהקשר של המיקום שאין שמש ישירה על המים, כיוון ששמש ישירה תעודד את צמיחת צמחי המים ותביא למצב של ירוקת שתחמם את המים.

מה חשוב לבדוק?

עם טמפרטורה גבוהה הדגים במים לא יוכלו לשרוד, והבריכה שלנמו תגווע אט אט. כדאי לשתול בקרבת מקום צמחים ועצים שיצלו על הבריכה לפחות בחלק משעות היום. עוד כדאי לקחת בחשבון את מיקום ברז המים ולהשתדל שהוא יהיה כמה שיותר קרוב, כך שניתן יהיה למלא מים מעת לעת. עוד יש לשים לב לנקודות החשמל ולוודא המצאות חשמל בקרבת מקום כך שנוכל לספק תאורה לבריכה בשעות הערב. כדאי לוודא שהבריכה לא נמוכה מדי כדי שלא תשמש את חתולי השכונה לשתיית מים.

המשאבה

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מיקום המשאבה שהיא רכיב חשוב בכל בריכת נוי. המשאבה מזרימה מים לבריכה, ומוסיפה חמצן שחיוני לפירוק החומרים שמלכלכים את המים ולמניעת אצות. עיצוב הבריכה ייעשה על פי טעם אישי והוא יכול לכלול מפלים, דגים שונים, צמחייה צפה וצמחי מים שניתן לשתול בתוך או ליד הברכה, כך שיצלו על הבריכה. בחירת התאורה המתאימה גם היא חלק מהעיצוב והיא עשויה להשפיע משמעותית על המראה של בריכת הנוי שלכם. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה