שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

תכנון גינות


אסף יהלומי
 
 

יודע כל גנן מתחיל שהיום גינה היא לא רק דשא , עציצים, עצים וכדומה אלא מדובר מרחב שלם שיכול לשנות את פני המקום ויתרה מזו, הוא יוצר מאפיינים משלו הן לשטח והן למבנה. יותר לא צריך לנסוע לארמונות , טירות או פארקים בחו"ל כדי ליהנות מעיצובי גינות שונים מספיק להעסיק גננים איכותיים כדי ליהנות מגינה ברמה אחרת.

תכנון גינות פרטיות הוא פרק בלתי נפרד בעולמם של גננים, הן חובבים והן מקצועיים. מאחר ומדובר בשטחים קטנים יותר מאשר בגינות ציבוריות, בתנאי שטח שונים ואפשרויות תקציב מוגבלות, על הגננים לדעת לתכנן נכון את האמצעים שעומדים לצידם על מנת שהגינה תצא יפה וראויה לנו ולמבנה שלצידה.

הנה כמה דוגמאות מובילות בעולם של עיצוב גינות כיום :

גינות ללא דשא – לא מעט בתים נאלצים להסתדר עם גינה בלי דשא, מאחר והאדמה לא מאפשרת זאת או מזג האוויר מקשה על גידולו. אז מה עושים? יוצרים גינה עם אדמה ללא דשא. זה יותר חסכוני, פחות נעים אבל מאוד מרשים. אגב אפשר במקום לשים אבנים וסלעים.

גינת תבלינים – הפייבוריט של גננים חובבים ומקצועיים. מדובר על גינה שנועדה לגידול תבלינים שישרתו את בני הבית. זו יכולה להיות גינה קטנה במרפסת, גינה בגג, או פינה בגינה הגדולה. בדרך כלל מדובר על אדניות עם מספר תבלינים לא יותר מזה.

גינות חסכוניות במים – כאן אנחנו מדברים על גינות עם צמחים ארצישראליים שידועים בכך שאינם דורשים הרבה מים ויכולים לחיות במזג האוויר הישראלי.

גינה יפאנית – עוד פייבוריט אצל רבים. מדובר על גינה מינימליסטית עם שילוב של אדמה, מים ואבנים. בדרך כלל זה יכלול שביל אבנים, נהר מים קטן וצמחים נמוכים.

בכל סוג עיצוב תבחרו עליכם לקחת בחשבון אלמנטים כמו השקייה, מזג אוויר, צל, יכולת טיפול וכמובן מה התוצאה הסופית של הגינה. עכשיו אחרי שאתם יודעים מה עומד בפניכם, יש לכם אפשרות לעצב כל סוג של גינה שתרצו. מה נותר לכם לעשות? להתקשר לגננים מובילים ולדאוג שהם ידאגו לעצב לכם אותה , לתחזק אותה ואתם רק תצטרכו ליהנות ממנה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה