שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

תפקיד וסמכויות קבלן השיפוצים


ערן מאור
 
 

 

ה " שיפוצניק " 

בעל מקצוע מתוקף ניסיון רב או לפעמים גם מועט . אחד שבד"כ יודע לעשות קצת מהכל : קצת צבע , קצת ריצוף , מחיצת גבס פה ושם , איזו פתיחת סתימה דחופה ובגדול הוא מומחה בהכל כשבעצם הוא מומחה בשום דבר ספציפי . משיפוצניקים כאלה כדאי לקחת מרחק כשמדובר בפרוייקטים בינוניים ( מעל 15,000 שח ) מאחר והסיכוי שהפרוייקט יעלה בהצלחה הוא קלוש .

"קבלן שיפוצים "

קבלן שיפוצים בעל רישיון מטעם התאחדות קבלני השיפוצים מוסמך לעסוק בעבודות מעל 30,000 שח ושלהם בד"כ נדרש גם אישור של הנדסאי או מהנדס בניין ( לא "אדריכל פנים" )  . יש כמובן לבקש המלצות של לקוחות אחרים ולראות בעיניים פרוייקטים שהוא ביצע . ישנם כמובן קבלנים מצויינים שאין ברשותם רישיון פורמלי אבל הניסיון שלהם מחפה על כך . למרות זאת עדיין נדרש אישור הנדסאי לפרוייקטים גדולים מעל 30,000 ומורכבים כמו הוספת מבנה או קומה חדשים .

"אדריכל פנים "

בשנים האחרונות נפוצה ישראל תופעה של מעצבי פנים שלמדו קורס שנתי או דו – שנתי ומציגים את עצמם בצורה מטעה כ"אדריכלי פנים " . לידיעת כולנו : לא קיים תואר כזה בשום מקום והוא מצג שווא שלכאורה ניתן לחשוב כי הנ"ל למד אדריכלות כתואר ראשון . מדובר בתפועה רחבה ויש לבקש ממעצב הפנים שמציג עצמו כך להציג את תעודותיו ובהתאם את הסמכויות שהן מקנות לו .

חוזה עם בעל המקצוע :

בחוזה עם קבלן שיפוצים קיימים עשרות סעיפים שקצרה היריעה מלכתוב את כולם במאמר הזה אך נדגיש שלושה סעיפים חשובים שכדאי מאוד לתת עליהם את הדעת :

1.      לעולם לא לשלם מראש את סכום העבודה אלא בחלקים על פי קצב ההתקדמות

2.      הקבלן תמיד אחראי לפינוי הפסולת בסוף העבודה

לקבלן יש ביטוח צד ג' וביטוח לעובדים שלו 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה