שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית וגן
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית וגן
 

4 עקרונות לעיצוב נוף מקצועי


אלעד ורדי

אלעד ורדי - עיצוב גינות

 
 

עיצוב של כל דבר, בין אם זה גינה פרטית או בין אם זה פנים בית, מתבסס הרבה על חדשות ועין עיצובית של מי שמעצב את החלל. אין באמת הגבלות או חוקים לעיצוב של חלל מסוים, ואותה תפיסה נכונה גם לגבי עיצוב גינות.

אך עם זאת, יש הבדל בין עיצוב גינה חובבני לבין עיצוב של מעצב גינות מקצועי. הסיבה להבדלים האלו היא כמובן הגישה המקצועית של העיצוב. למרות שעיצוב הוא עניין מאוד גמיש ונתון לפרשנות, לרוב יש מספר עקרונות מקצועיים שכל מעצב גינות משתמש בהם. אם אתם רוצים עיצוב גינה עם קצת היגיון והבנה לעין, חשוב שתפעלו על פי העקרונות הבאים:

1. סגנון עיצוב מרכזי אחד – מומלץ לא לשלב יותר מדי סגנונות עיצוב גינות בבת אחת, והכי טוב לבחור סגנון עיצוב מרכזי אחד דומיננטי שעליו יתבסס העיצוב של הגינה. למשל עיצוב גינה ים תיכוני יהיה המרכזי וניתן בנוסף להשתמש בעל מני אלמנטים נוספים.

2. תכנון הוא הכרחי – אסור להתחיל לעבוד על הקמת גינה בלי שיש תכנית עיצוב מסודרת. יש מגוון תוכנות עיצוב בחינם שניתן להוריד בכדי לתכנן את מתאר העיצוב של הגינה. עיצוב נוף מחייב תכנון ומחשבת תחילה ואסור לעבוד אימפולסיבי.

3. מיקום של אלמנטים גדולים צריך להיות מצומצם – ברוב הגינות הפרטיות אין יותר מדי מקום, אז חשוב לצמצם את המיקום של אלמנטים גדולים במיוחד כמו למשל מזרקה גדולה או בריכה. מומלץ מאוד לצמצם את האלמנטים הגדולים ללא יותר מאלמנט אחד או שתיים.

4. לא להשתגע בצבעים – צבעים מחיים את עיצוב הגינה, אך שימוש רב מדי יכול גם להזיק. הכי טוב זה לבחור כמה גוונים של אותו צבע ולעצב את מרבית העיצוב של הגינה בצבע הזה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה