שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2252
מאמרים: 7254
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

גגות שטוחים למבנים


goren assa
 
 
עם הופעת הבטון המזוין במאה ה-20, החלו ברחבי העולם ובמזרח התיכון בפרט לבנות גגות שטוחים למבנים אשר מכוסים בשכבות של חומרי איטום ובידוד. הגג השטוח, בעיקר בארצות חמות, משמש לתליית כביסה, תליית מזגנים ולהתקנה של דודי שמש. 
 
הפופולאריות בזיפות גגות
 
איטום הגג מונע נזקים, נזילות וסדקים הנוצרים עקב מזג האוויר ואופן התחזוקה של המבנה. זיפות גג הוא אחת הפעולות הנפוצות והאפקטיביות כיום לאיטום של גג. הזיפות הוא למעשה מריחת זפת שחורה לצורך יצירת שכבת בידוד ואיטום חזקה ועמידה במיוחד. שכבה זו תגן על המבנה מפני חדירת מים ותמנע מסדקים להתפרץ בה. 
זיפות גגות אומנם נחשבת לשיטה מיושנת, אם כי גם היום היא עדיין נפוצה ויעילה במיוחד. מרקם הזפת דומה למלט, קל ונוח לשימוש כשהוא חם, אבל כאשר הוא מתייבש, שכבת הזפת, כמו המלט, הופכת לקשה. יחד עם זאת, הזפת, בשונה מהמלט, אטומה לנוזלים ובכך שומרת על גג המבנה לאורך זמן. 
עבודת זיפות גגות היא תהליך ארוך, ולכן רצוי שיתבצע בקיץ. שטח הגג צריך להיות ישר, נקי ויבש. אם הזיפות יתבצע על שטח מלוכלך, האיטום לא יהיה הרמטי ועלולים להיווצר סדקים בזפת אחרי הייבוש. בשלב הבא מרימים את קולטי השמש, האנטנות, המזגנים ושאר הדברים שנמצאים על הגג, כדי שלא יפריעו לתהליך הזיפות.
 
זיפות גגות בירושלים
 
ירושלים שוכנת כ- 715 מטר מעל פני הים; עובדה זו מביאה לכך שבאזורה מתרחשים הרבה מזגי אויר קיצוניים כמו רוחות, שלגים וגשם כבד. כמות המשקעים הממוצעת בירושלים עומדת על 554 מ"מ לשנה. כמעט בכל שנה יורד בעיר שלג, במיוחד בשכונות הגבוהות בעיר, כמו גילה, רוממה ובית וגן. עובדות אלה עלולות לגרום לגגות שאינם אטומים כראוי לנזק רב שעלול להיות אף בלתי הפיך אם לא מטפלים בו בזמן.
 
איטום בירושלים
 
חברת י. כהן היא חברה לזיפות גגות בירושלים אשר מבצעת את כל סוגי עבודות האיטום, ביניהן: יריעות ביטומניות, איטום בהתזה, איטום בסנפלינג ואיטום קירות. לחברת י. כהן צוות עובדים מוכשר ומקצועי, בקי ומנוסה, בעל מוניטין רב ושיתופי פעולה במספר רב של פרויקטים גדולים בעיר.  
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה