שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

סתימות ביוב- מטרד שיש לטפל בו מיידית


אבי ביטון
 
 

 

מערכת ביוב הינה מערכת קריטית ואקוטית לשם קיום חיים מודרניים תקינים בכל עיר ועיר. ערים הסובלות מבעיות תשתיות הביוב, נחשבות לערים מפגרות ולא מודרניות, אשר סובלות ממפגעים רבים ולא נעימים כגון מפגעים תברואתיים, הופעת מזיקים לא נעימים, כדוגמת חולדות וכמובן, מהופעת ריח צחנה לא נעימה אשר שוררת כמעטפת על כל העיר. אי לכך ובהתאם לזאת, ברור כי סתימות ביוב ומערכות ביוב לא תקינות, דורשות טיפול אינסטלאטור מוסמך ומומחה, אשר יפתור את הבעיה ויחזיר את העיר למצבה הטבעי והנורמאלי, דבר אשר יטיב עם כולם וקריטי להמשך קיום חיים נורמאלים. עבודת האינסטלאטור, אפוא, חשובה ביותר ולא ניתן להפריז בחשיבותה.

מה זה בעצם מערכות ביוב?

מערכות ביוב הן מערכות תת-קרקעיות המיועדות לניקוז שפכים עירוניים ולהובלתם למקום בטוח בו לא יהוו מטרד. הצטברות שפכים, כאמור, יכולה ליצור זיהומים רציניים, לזהם את מי התהום, הסביבה וכל דבר אשר נקלע בדרך. לכן, מערכות הביוב מיועדות להעביר את השפכים למקומות מותרים. בעיר אשר אינה מנוהלת כהלכה, שפכי הביוב לעיתים יישפכו לים או לנחלים שונים, דבר חמור אשר מחירו קשה מנשוא לסביבה. לכן חשוב להקפיד על ניתוב נכון ובנייה הנדסית ראוייה, למערכות הביוב, לשם העברת השפכים למקומות מותרים. סתימות ביוב, במקרים חמורים, יכולות להוביל להצטברות הביוב במקום אחד ולריכוז הרפש במקומות אשר לא ערוכים לכך. זרימת צינורות הביוב נתקעה ולכן יש לטפל בבעיה במהירות ובמסירות, דבר אשר רק אינסטלאטור מוסמך יכול לעשות. סתימות ביוב ביתיות, אף הן לא נעימות ויובילו לחוסר היגיינה מקומית, דבר אשר אף דורש התערבות אינסטלאטור.

בהיסטוריה

מערכות ביוב הן המצאות חשובות ביותר בעידן המודרני. בנוסף למערכת צינורות מים וגז, לדוגמא, שאף היא תורמת לקהילה ואף היא יוצרת בעיות (איתור נזילות מים לדוגמא), אף מערכות הביוב הן המצאות אשר הפכו לרווחות ונכנסו לשימוש כולל באירופה של המאה ה-19. בעוד שאיתור נזילות מים ממערכת הצנרת היא עבודה קריטית להמשך ההליכים המודרניים, אף סתימות ביוב הפכו עם ההיסטוריה למטרד שהטיפול בו הלך והשתכלל עוד ועוד. האינסטלאטורים, כידוע, מוסמכים לטפל בשתי הבעיות המציקות והלא רצויות. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה