שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2541
מאמרים: 7587
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אדריכלות ובנייה ירוקה


מרכז היתרי

מרכז היתרים היתרי בנייה ורישוי עסקים

 
 

בשנים האחרונות הושם דגש רב על אדריכלות ובנייה ירוקה. זאת, בעקבות הצורך ליצור סביבתחייםנכונה מבחינה איכות הסביבה. אם כן, מהי אדריכלות ירוקה?

אדריכלות ירוקה שמה לה למטרה להפחית למינימום הניתן את המפגעים והנזקים לסביבה. תוך עשיית שימוש מצומצם ככל האפשר במקורות מן הטבע לצורך הקמת המבנה ולאורך השימוש בו במהלך השנים.כמו כן, עשיית שימוש בחומרים ממוחזרים והפקת המרב ממשאבים טבעיים כמו רוח, זרימת אוויר חופשית ואור שמש.

השלב הראשוני בתכנון ירוק  הוא העמדת המבנה במגרש  והתאמתו לסביבה תוך התחשבות בטופוגרפיה, משטר הרוחות, האקלים, כיווני השמש  וצמחייה.העמדה נכונה לוקחת בחשבון את מיקומו של המבנה ביחס למגרש בו הוא מתוכנן וביחס למבנים הקיימים בסביבתו , תוך שמירה על יחס נכון ביניהם המשמעותי לתפקודו של כל מבנה ומבנה.

תכנון טוב מייצר פתחים המחדירים אור טבעי אל המבנה תוך תכנון הצללות נכונות בהתאם לחזית בה ממוקם הפתח. שימוש מושכל בתאורה טבעית חוסך באנרגיה לצורכי תאורה ומשפר את איכויות החלל הפנימי.

תכנון טוב עושה שימוש בכיווני הרוחות ובמשטר הרוחות על מנת להחדיר אוויר קר ונקי אל המבנה וסביבתו. תכנון שלוקח בחשבון את משטר הרוחות מייצר אוורור טבעי, חוסך באנרגיה ואף משפר את איכות המבנה וסביבתו.

תכנון נכון של המבנה עושה שימוש באנרגית השמש לחימום פסיבי של המבנה ובנוסף ישנה אפשרות לשימוש באנרגיה חליפית שימוש בתאים פוטוולטיים ושימוש באנרגיית הרוח לצורך הפקת אנרגיה לשימוש המבנה שאינה מזהמת את הסביבה.

היתרונות של אדריכלות ובנייה ירוקה
על שאלה זו ניתן לענות בשני מישורים, אידיאולוגי וכלכלי. מבחינה אידיאולוגית תכנון ירוק שואף לייצר מינימום פגיעה בסביבה וניצול משאבי הטבע בצורה הטובה והנכונה ביותר על מנת לשמור על איכות הסביבה ואיכות החיים שלנו.מבחינה כלכלית  מבנה שמתוכנן על פי עקרונות בנייה ירוקה יכול להביא חסכון מהותי בהקמת המבנה וזאת ע"י שימוש בחומרים ממוחזרים הזולים באופן מהותי. כמו כן, החיסכון בא לידי ביטוי לאורך זמן בהוצאות החשמל, המים והשימוש היומיומי במבנה.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה