שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אופניים חשמליות - כל היתרונות


אבי ביטון
 
 

 

אופניים חשמליות הולכות ומסתמנות יותר ויותר בתור הכלי הירוק הבא של תושבי העיר, ולא בכדי. מגוון היתרונות שמציעה רכיבה על אופניים חשמליות הופך את התחום כולו למהנה וחוויתי מחד, ואקולוגי וידידותי לסביבה מאידך. למעשה, רכישת אופניים חשמליות נדמית כפעולה טרנדית לכל דבר, ומהוות הוכחה ניצחת להיות השלם גדול מסך חלקיו. מאחר והאופניים משמשות סוגים רבים ושונים של פלחי אוכלוסיה,  לא פלא כי רבים כל כך רוכשים אותן.

 

האופניים החשמליות מעניקות למשתמשים בהן יתרונות במגוון רב של תחומים, ביניהם חסכון כלכלי ושיפור בריאותי בכמה מישורים, תרומה לאיכות הסביבה ועלייה באיכות החיים, השפעה למשך טווח זמן ארוך על הבריאות הגופנית מחד והנפשית מאידך, ועוד. התושבים העירוניים הרוכבים על אופניים חשמליות למעשה מנצלים את כל היתרונות המתאפשרים להם לכדי שימוש עיקרי בכלי רכב יעיל שאינו מזהם את הסביבה.

 

לכולם ידוע כי העיר הינה אזור מלא בפיח ובזיהום, ולא זאת בלבד. שהרי נסיעה יומיומית בעיר מגלה כי חווית הנהיגה יכולה להיות סיוט מתמשך. פקקים אין קץ, צפירות ורעש, לחץ על הכביש וכאמור – זיהום ההולך ומתגבר. אם לא די באלו, הרי שהנהג הישראלי העירוני נאלץ להתמודד עם תשלומים גבוהים על ביטוח הרכב מדי חודש בחודשו, וכן לשלם הוצאות דלק שרק הולכות וגדלות. אלו שהשכילו לרכוש אופניים חשמליות נהנים מחסכון כלכלי חודשי לא מבוטל.

 

הזמן העובר על העירוני הממוצע בהגעה ממקום למקום, בחיפוש אחר חנייה, בהמתנה בפקקים ובנסיעה בתנאי צפיפות גבוהים, מהווה חלק משמעותי מהיומיום שלו. לעיתים, הגעה לעבודה יכולה לארוך יותר משעה שלמה, זאת בשל מערכת רמזורים שאינה מסונכרנת כראוי, נתיבים צרים ועוד. הרוכבים על אופניים חשמליות נהנים מהתניידות קלה ומהירה בתוך העיר, מבלי לעמוד ברמזורים ומבלי לחפש מקומות חנייה. ידוע כי שימוש ברכב בתוך העיר אינו מעשה חכם, ולכן האופניים רק מהוות תשובה טבעית לצורך הקיים מזה זמן רב.

 

השימוש באופניים חשמליות מצמצם את הזיהום הנגרם מדי יום ביומו בערים הגדולות ומזהם את האטמוספרה כולה. הרוכבים על אופניים חשמליות זוכים, אם כן, גם להגן על בריאותם הם וגם לתרום לפעולות השמירה על איכות הסביבה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה