שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

איך בוחרים חדרי ילדים


ubebig@gma
 
 

כהורים אנחנו שואפים להעניק לילדים שלנו לא פחות מאשר את הכי טוב. אנחנו רוכשים במיטב כספנו בגדים, צעצועים, ספרים ומבקשים להקנות להם את החינוך הטוב ביותר שכולל גנים ראויים, חוגים טובים וכל מה שיכול להעשיר את עולמם. האמת היא שעולמם של ילדים הוא עשיר מעצמו ולנו כל מה שנותר הוא לטפח, לסייע ובעיקר ליצור עבורם מצע נעים ונוח שיאפשר להם לגלות את עצמם ולבטא את הסקרנות ואת הייחוד שטמונים בהם ממילא. המאמר הבא מנסה לענות על השאלה

מה חשוב?

חלק מהתנאים שיכולים לקדם ולסייע למצוא את הייחוד הזה היא כמובן על ידי עיצוב מרחב מתאים שייטיב עמם ושיאפשר להם לחוש בו לא רק בטוחים אלא גם למש את סקרנותם. הכוונה שלנו היא לחדר הילדים, המקום שבו הם ישנים, מתעוררים, משחקים ומבלים זמם איכות עם עצמם או עם חבריהם. עיצוב חדרי ילדים אינו משימה מורכבת אם מקפידים על כמה כללים חשובים. בנוסף חשוב להבין שעיצוב חדר משחק נעים לילדים אינו דורש הוצאה כספית גבוהה או חלל גדול במיוחד.

מעט שווה יותר

עם מעט דמיון, מחשבה ומודעות נוכל ליצור חדרי ילדים נעימים גם במעט כסף. הדבר החשוב ביותר הוא להבין שעומס יוצר בלגן. לא רק בלגן פיזי אלא גן בלגן בראש. מוחם של הילדים הקטנים עדיין מתפתח והוא משופע באופן ניכר מכל מני גירויים שמקיפים אותו. משום כך, ברגע שנעמיס עם גירויים רבים מדי אנחנו עלולים יצור חוויה של עומס שעלולה להפריע להתפתחות התקינה של ילדינו. העדיפו פחות צעצועים, פחות תמונות ופחות גירויים.

צבעוניות

באותו הקשר מבחינת צבעוניות העדיפו צבעים רכים עם שילוב של אלמנטים צבעוניים. ככל שגילו של הילד עולה כך ניתן להשתמש ביותר אלמנטים צבעוניים אך איזון הוא שם המשחק. אם למשל בחרתם וילון בצבעים עזים, תוכלו לוותר על ציור קיר גדול. ריהוט צבעוני לעומת זאת ידרוש איזון עם ריהוט אחר בצבע רגוע יותר או וילון עדין. מעבר לכך יש לקחת בחשבון גם את נושא הנגישות. העדיפו כוורת גדולה שבה תוכלו למקום את כל הצעצועים והספרים על פני שידה עמוקה שתקשה על הנגישות ותיצור בלגן. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה