שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

איך מנקים אבק ביעילות ובקלות


נטעלי אלוף

נטעלי א.

 
 

אחד האתגרים היותר גדולים בניקיון הבית הוא הטיפול באבק. אבק לא נמצא רק על הרצפה, אלא מצטבר על כל משטח גלוי, מכסה את הרהיטים, את החלונות, נדבק לריפוד ובדים.
גם לאחר שמנקים אותו, אבק חוזר ומצטבר, לעיתים מהר מאוד. בבתי קרקע ובאזורים החשופים לרוחות אבק עשוי להצטבר מהר מאוד, מה שהופך את מלאכת הניקוי לנדרשת לעיתים יותר תכופות, וליותר מתישה.
בין אם אנחנו דואגים לניקיון הבית אחת לשבוע, או מספר פעמים בשבוע, רוב האנשים היו רוצים לשהות בסביבה נקייה ואסטטית מדי יום. אבל שגרת היום יום לא תמיד מאפשרת הקדשת זמן יקר להתעסקות שכזו, ולכן אנו נאלצים לעיתים להתפשר על איכות הניקיון.

פתרונות לניקיון אבק

למרבה השמחה, ההתפתחות הטכנולוגית המתמדת מולידה עוד ועוד פתרונות ניקיון שהולכים ומשתכללים עם הזמן.
הערך הכי חשוב אולי, הוא חסכון בשני משאבים גדולים – חסכון במאמץ פיזי וחסכון בזמן.
ידוע שזמן שווה כסף, ושאנחנו כבני אדם מוגבלים בכמות האנרגיה שאנחנו מסוגלים להשקיע במספר תחומים במקביל. לעולם זמן שיוקדש לפעולה מסוימת יבוא על חשבון פעולות אחרות שיכולים היינו לעשות. ולכן, הפתרונות שהשוק מציע לייעול בתחום הניקיון, עשויים ממש לשנות את סדר היום שלנו ולאפשר לנו להקדיש זמן ואנרגיה יקרים לתחומים אחרים בחיינו.

בנוסף, ישנן דרכים שונות למניעת הצטברות לכלוך ואבק, והמניעה היא חלק גדול בייעול ובחסכון בזמן עבודה.
הנה כמה רעיונות למניעה של הצטברות אבק והטיפול בו:

איך לנקות אבק בדרך יעילה

· בדקו את מייבש הכביסה שלכם: אם יש מוך שהצטבר בתוך המייבש, הדבר עשוי להעיד על בעיה במערכת האוורור, וגם עלול להיות מסוכן, שכן ישנה סכנת שריפה.

· השתמשו במטאטא סיליקון במקום במטאטא רגיל: למטאטא סילקון יש יתרון על פני מטאטא רגיל. הוא "ממגנט"  אליו  את האבק. יעיל לניקוי שטיחים ומעולה לאיסוף שיערות של חיות מחמד.

· חיות מחמד: לספר בקביעות. שיער של בעלי חיים, מלבד היותו קטליזטור לאלרגיות אצל הרבה מאוד אנשים, הוא בעיה אסטטית שמציקה לרוב בעלי חיות המחמד. הוא נושר ומצטבר לגושים שמתגלגלים ברחבי הבית, הוא נצמד לבגדים ולרהיטים, ולא קל להיפטר ממנו. לכן מומלץ ראשית לספר את חיות המחמד בתדירות מספקת.
אתם יכולים לנסות את השיטה הפשוטה והקלה הבאה, לניקוי אבק ממשטחים כמו ספות:
עטו כפפות גומי פשוטות. עברו בעזרתן על הרהיטים. החשמל הסטטי שהן יצרו יעודד את שיער בעלי החיים להידבק אליהן. במידה ויש צורך, לחלחו את הכפפות במעט מים נקיים וחזרו על הפעולה.

· שואב רובוטי: שואב אבק רובוטי הוא פתרון טכנולוגי מתקדם, שמספק מענה לניקוי אבק יעיל בתדירות הרצויה לנו, ללא מאמץ אנושי וללא הקדשת זמן אישי לשם כך. המוצר פותח בצורה שמאפשרת לרובוט למפות את חדרי הבית, ובאמצעות חיישנים לזהות ולהימנע ממכשולים בדרכו. שואב רובוטי אוסף אבק וחול וכל לכלוך שנמצא על המשטח אותו הוא מנקה. הוא מתוכנן לזהות סיום מקטע ללא המשך, כגון מדרגות, ואינו נופל בזכות זאת בעת הפעולה. בדגמים חדישים ומשוכללים דיים שואב רובוטי אוגר את הלכלוך המצטבר ומרוקן אותו בעמדת ריקון, וכאשר הוא מסיים את תכנית הניקיון הוא דואג גם להגיע אל עמדת הטעינה בכוחות עצמו. ניתן לתכנת אותו שיפעל גם כשאיננו בבית. הוא מהווה פתרון מאוד יעיל לניקיון שוטף בתדירות גבוהה, ולשמירה על הניקיון לאורך זמן.

· השתמשו במטליות מיקרופייבר ולא במטלית בד רגילה לניקוי משטחים. מטלית בד פשוט מעבירה את האבק ממקום למקום, ולא נפטרת ממנו באמת, בעוד שהבד ממנו מטלית המיקרופייבר עשויה מתוכנן במיוחד ללכוד את האבק ולהשאיר אותו צמוד לבד.

· אל תשתמשו במברשת נוצות לניקוי אבק. היא אמנם תיתן לכם תחושה שהאבק נוקה, אך בדומה למטליות מבד שאינו מתאים, האבק לא הוסר אלא הועבר ממקום אחד למקום אחר. אין בכך פתרון לניקוי אמתי.

· היפטרו מקישוטים: אם יש לכם חפצים דקורטיביים רבים בבית – הם גורם משיכת אבק רציני. אם אתם רוצים להיפטר מהאבק, עשו סדר בחפצי הדקורציה, החליטו מה מאוד חשוב לכם וממה אתם יכולים להיפרד בתמורה להפחתת הצטברות האבק בבית. אוספי בובות, פסלים קטנים, וכדומיהם, שאתם מעוניינים לשמור בכל זאת – מומלץ להציג בוויטרינה סגורה ולא על מדף או משטח גלוי שמעודד צבירת אבק. זה יקל את מלאכת הניקוי ואת שימורה לאורך זמן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה