שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2512
מאמרים: 7552
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

איך מנקים שטיחים ביעילות


veredtwin

ורד טוין

כתבת צרכנות

 
 

 

שטיחים כבר מזמן הפכו לפריט דקורטיבי בפני עצמו ולא רק פריט המשמש אותנו בחורף לחימום הרגליים, כמו בעבר. בישראל וברחבי העולם כולו, שטיחים מיוצרים במגוון עצום של סגנונות, צבעים וצורות והביקוש לעוד דוגמאות של שטיחים לא מפסיק לגדול. אנשים רבים מפנימים ששטיחים יכולים לעשות המון וליצור בית ססגוני ומעניין, מבלי לעשות לנו בדרך גם חור לא קטן בכיס.

 

בעיה שנתקלים בה אנשים רבים ושטיחים רבים טמונה בשמירה על שטיח נקי. ניקיון שטיחים לא אמור להיות מסובך מדיי, בתנאי שיודעים איך לעשות את זה נכון. במאמר ניתן לכם את כל האינפורמציה שאתם חייבים לדעת על ניקיון שטיחים, כדי לתחזק את השטיח לאורך שנים רבות כמו שהיה נראה ביום שקניתם אותו...

 

שאיבת אבק-

שאיבת אבק באמצעות שואב אבק היא הדרך המסורתית והנפוצה ביותר לניקיון מאסיבי של השטיח. שואב אבק משמש אותנו לשאוב מהשטיח לכלוך יבש ומוצק או אבק ומאפשר לנו לשמור על השטיח נקי משכבות לכלוך מוצק, מחול, מאבק ומכל אויר אחר שמזהם לנו את השטיח ומאפיר אותו. פעולה של שאיבת אבק משטיחים רצוי לעשות כמה שיותר, אם אתם רוצים לשמור על שטיח נקי במיוחד – שאבו אותו לפחות אחת לשבוע. בשטיחים בהירים חשוב במיוחד להקפיד על שאיבה דחופה משום שהם נוטים להאפיר עם הזמן, אפילו רק כי אתם דורכים עליהם.

לבחירת שואב אבק יש משמעות רבה בכל הקשור לניקיון לכלוך מיותר מהשטיח. שואב אבק פשוט וקטן מתאים לשטיחים קטנים יחסית ובעלי מרקם אחיד, והוא יעשה את העבודה עבורכם במידה מספקת בדרך כלל. שטיחים "בעייתיים" יותר, דורשים טיפול מעט יותר מורכב ושואב אבק ספציפי עבורם. שטיחים מסוג שאגי לדוגמא, דורשים שואב אבק מיוחד לשטיחי שאגי, שחודר עמוק לתוך הסיבים ושואב את הלכלוך בצורה טובה ועמוקה. בכל אופן, רצוי לוודא כי שואב האבק שברשותכם מתאים לשטיח שאתם משתמשים בו, ואכן מנקה אותו עמוקות ובצורה טובה (ולא רק מעל לפני השטח).

הסרת כתמים מ- שטיחים -

התמונה כאן מעט יותר מסובכת. שנוזל נשפך על שטיחים- התשובה לשאלה האם השטיח יינצל או שמא הכתם יישאר עליו לעד- נעוצה בזמן. ככל שתקדימו לנקות את הכתם, כך יש יותר סיכוי שלא תראו אותו יותר..

באופן כללי, אם נשפך משהו על השטיח, השלב הראשון שי לעשותו היא לקחת מטלית יבשה ולספוג באמצעותה כמה שיותר נוזלים מהשטיח. לאחר מכן, אפשר לקחת חומר ניקוי ולשפוך בעדינות טיפונת על חלק קטן ממנו ככל האפשר. כעת, קחו מטלית יבשה נוספת ונגבו את נוזל הניקוי בעדינות. אם אתם רואים שצבע השטיח עבר למטלית במידת מה, עדיף להזעיק בעלי מקצוע שיטפלו לכם בו מהר ככל האפשר. אם התרחיש הזה לא קרה, אתם יכולים לנקות את הכתם בעדנות מהשטיח, וכדי לא לעשות נזק אחר בו בזמן שאתם מנקים אותו הקפידו על מספר דגשים חשובים:

נקו את הכתם מבחוץ כלפי פנים, זה שומר על הכתם במקומו והוא לא מתפשט לעוד מקומות לא רצויים...

אל תשפשפו את השטיח חזק מדיי, אלא נקו אותו בעדינות המקסימאלית שניתן לנקותו.

נסו להשתמש בכמה שפחות חומר ניקוי, על מנת למנוע אפשרות שצבע השטיח יעבור למטלית איתה אתם מנקים אותו.

נסו לייבש את השטיח כמה שיותר מהר (פתחו חלון, הדליקו מאוורר או בצעו כל פעולה אחרת שמזרזת את ייבוש השטיחים.

טיפ חשוב לסיום-

מים עלולים להזיק לשטיח בדיוק כמו קולה, ובשטיחים מסוימים מים שנשפכו נראים רק לאחר מספר ימים בצבע אחר בולט וכבר אי אפשר לעשות עם זה כלום...אז פשוט זכרו שמים, למרות שהם שקופים, מסוכנים לשטיחים ואין להתעלם גם מתרחיש של שפיכת מים על שטיחים!

 

בהצלחה!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה