שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אין לכם מים חמים במקלחת? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו


ראובן אביר
 
 
עובדות על טיפול בדוד חשמל

דוד חשמל בתור מערכת עצמאית לחימום מים בבית, וגם בתור השלמה למערכת חימום מים ביתית סולארית (דוד שמש), הוא אחד מהדרכים הנפוצות והאמינות לחימום מים ביתי בארץ. הוא משמש בעיקר בתי קומות גבוהים, שאין בהם מספיק שטח גג כדי לאפשר חימום של כל המים בעזרת כוח סולארי בלבד, או כאלו אשר נמצאים תחת צל (של בניין גבוה, עצים וכיוצא בזאת), או פשוט בעונות הקרות כאשר ישנם ימים מעוננים.

כאשר מתחזקים את דוד החשמל כראוי אפשר להקטין משמעותית את הבלאי שלו, ולהאריך את תוחלת חייו. כך ניתן יהיה להימנע מסיכונים בטיחותיים, הנובעים באופן טבעי מהשילוב בין חשמל ומים במערכת החימום, וגם ליהנות מהדוד למשך זמן רב.

הנה 5 עובדות מעניינות על טיפול בדוד חשמל, תחזוקה נכונה ועל הדרכים היעילות להשתמש בו:

אבנית היא הגורם הראשון והנפוץ ביותר לבעיות וקלקולים בדוד החשמל. האבנית נגרמת מכך שבכל פעם שהמים במכל מתחממים, הריאקציה בין המינרלים שבהם ודו תחמוצת הפחמן יוצר משקע אבניתי. הצטברותה של האבנית על גוף החימום מקשה על פעולתו, וגורמת לכך שזמן החימום מתארך, חשמל מתבזבז, ובסופו של דבר גוף החימום נשרף. אם כן, מה אפשר לעשות למניעת הצטברות האבנית?

פעולת המניעה הפשוטה ביותר היא כיוון התרמוסטט של דוד החשמל ל-60 מעלות. פעמים רבות הדוד מותקן כך שהתרמוסטט שלו מכוון על 70 מעלות. החימום המיותר של המים לטמפרטורה גבוהה כל כך מבזבז חשמל רב וגורם להצטברות רבה של אבנית. לכן, מוטב לכוון את התרמוסטט ל-60 מעלות. אפשרות נוספת, ומרחיקת לכת יותר, היא להתקין מראש דוד גדול יותר ממה שצריכים, למשפחה גדולה דוד של 200 ליטר במקום 150 ולכוון את התרמוסטט לטמפרטורה נמוכה אפילו יותר של 50 מעלות. כך כמות האבנית שמצטברת תהיה מינימלית.

ישנם בשוק סוגים שונים של מאיצים לדוד החשמל. מוטב להתקין מאיץ שמתאים במיוחד למים בארץ העשירים מאוד באבנית. התקנת מאיץ מתאים, מה שקרוי בעגה המקצועית "מאיץ ירוק", גורמת לכך שהאבנית תתפזר באופן שווה בכל הדוד, ולא תצטבר כולה על גוף החימום.

התקנת טיימר על דוד החשמל היא זולה מאד ומסתכמת בעלות כוללת של 100 עד 200 שקלים לטיימר, כולל התקנה. התקנה זו מאפשרת בטווח הארוך את החיסכון הרב בחימום, ולכן גם בחשמל ובאבנית.

תמיד עדיף לבצע מקלחת אחת אחרי השנייה, מכיוון שכך לא מבזבזים חשמל מיותר על חימום הצינורות. המים מהדוד מתקררים מהצינורות הקרים בכל מקלחת מחדש, אם המקלחות לא מתרחשות בסמיכות. החיסכון בחשמל צועד יד ביד עם הורדת הצטברות האבנית.

 


בנוסף ל-5 דברים שלא ידעתם על דוד חשמל שהזכרנו כרגע, חשוב תמיד להזכיר כי בכל מקרה בו יש אפשרות כזו, לנצל את האקלים בו אנו חיים ולעבוד במקביל עם דוד שמש, כך שדוד החשמל מופעל רק במקרים שבהם השמש לא מספיקה.

 

המאמר נכתב בחסות: פאר עמוס דודי שמש בנתניה"

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה