שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אינסטלטורים - על עבודות ביוב


רותם יונה

רותם יונה - יועץ שיווקי באינטרנט

 
 

אפילו הרומאים של פעם חשבו במחשבה כי רשת ביוב היא בעצם אחד מנקודות הציוויליזציה וחלק חשוב בחיים מושלמים. אף על פי שהמון במיוחד שונה מהעבר אמצעי הביוב הרומאיות, החשיבות השייכת לפיסה המלוכלכת הזו של חיי בכלל לא נפגמה. גורם אחר שממש לא השתנה למרות כל השכלולים הינו תדירות הנזקים במערכות הביוב. עקב כך, ולצערנו הגדול במידה וניתן יהיה, פרוייקטים של ביוב הן כדלקמן שירות מיוחד נדרש ברחבי משק בית מגורים לא פחות מאחת למספר תקופות. אי לזאת, צירפנו כאן מגוון נקודות חשובות מאוד אודות עבודת ביוב. פרוייקטים של ביוב, מה זה ובשביל מה? 

למרות זאת, מצויים פתרונות טובים ואף זריזים כמעט לכל התקלות הדורשות טיפול מטעם קבלני ביוב , ובגלל קוצר המקום נראה רק בסטנדרטיות שלהן. עבודות ביוב לתיקון שיבושי ניקוז הבעיה השכיחה ביותר זו מצוקה בניקוז הביוב. הגורם השכיח יותר מכולם לדילמה זה סתימה בצינור בבית או שמא במקרה הגרוע בצינור בדירה (בד"כ הצינורות העירוניים רחבים מידי בשביל בעיות כאלה), שקורה מאוסף אבנית וחומרים כימיים שומניים בדפנות הגליל. 

הגורם לסיכום הזה נעוץ בפריצות היחסית שמתקיימת בשוק פעילות הביוב בפרט וענף האינסטלציה באופן כללי. פקטור אחד בלבד לסיטואציה הינוב עובדה שמערכת הביוב בדירה זו באופן מעשי נתון שונה ממערך הביוב העירונית, שפעילותה ממש לא תלוי באנשי הנכס או לחילופין במהות הבניה. גורם נלווה הוא בעצם העובדה החשובה שאין בכלל הסדר חוקי המפקח גם על פעילויות האינסטלטורים וכן אנשי מקצוע שפעילותם עבודת ביוב. 

בדרך כלל יספיק את הסתימה ממש וכמעט ואין עניין לדרוש החלפת צנרת. שטח הנזק (או ה"ביקורת") נעשים במחשבה ראציונאלית פשוטה: כל דבר למעלה לסתימה (מבחינת הצנרת) יתנהג בשיטה בעיתית. בבניינים מחוברים התקלה עלולה לקרות בקומות קטנות יותר, ובסיטואציות אלה מחזיקי הבית בשטחה הסתימה דרושים במימונם הפרויקט. 

פתיחת הסתימה מסוגלת להעשות בכמה שיטות ראשיות: הזלפת סוג חומר משחרר סתימות (הרצוי לקנייה ותפעול לבדנו, בלי עניין בהשכרת אינסטלטורים)  או לחילופין שחרור הסתימה בצורה פיסית (בסיוע "גלגלת").

השיטה ההתחלתית בסיסית בהרבה (תמחור היסוד נבחן על 30-50 שקלים), אך מדובר בסוג חומר פעיל ביותר הגורם נזקים גדולים לצינורות, ועלול לגרום לצורך בהחלפתה לפני הזמן המקובל. בגלל זה מומלץ בעיקר לפנות לאינסטלטור מקצועי, שיפתח את כל הסתימה בשביל 250-400 ש"ח ובפחות מחצי שעת השקעה.

 

עבודת ביוב- נזילה 


התקלה השונה (והנדירה אף יותר) זאת איתור נזילות בצנרת הביוב. רשת הביוב עובדת בלחצים נמוכים ביותר, ומשום כך נזילות בה מקובלות פחות מנזילות השייכת לרשת אספקת המים. עם זאת, בסיטואציה השייכת לנזילה ייקרו מפגעים טבעיים קשים המכילים ניחוח שאינו נעים (ממש) וגדילת פטריות שעשויות לפגוע בצנרת, בקירות ובצבע. 

בדומה לנזילות אחרות ברשת הצנרת, הדרך המדוייקת והמקובלת מבין כולן של איתור נזילה זו דרך צילום טכני, וחיוני מכך, אינסלטורים מקצועיים, שיבדקו אחר הנזק בעבור כ1000 שקלים בערך. כל טיפול בעל פוטנציאל להסתיים בסתימה מקומית, אולם לרוב אמור להיות צורך בבניה מחדש של צנרת, שתעלה (יחד עם מוצרים, דרך התנהלות ותיקון שלאחר מכן) החל מ3000 ש"ח.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה