שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

איתור ליקויי בניה בדירה חדשה


dudu
 
 

רכישת דירה חדשה היא תהליך מרגש. אם כבר זמן רב אתם חולמים על רכישת הדירה האידאלית עבורכם למגורים וסוף סוף מצאתם את הדירה הזאת לרכישה מקבלן, חשוב מאוד שבטרם אתם מקבלים את הדירה ונכנסים אליה באופן סופי, לבדוק היטב האם הדירה תקינה לחלוטין מכל הבחינות. אצל לא מעט קבלנים, מקצועיים ככל שיהיו, מתגלים ליקויי בניה שונים לאחר בדיקה מדוקדקת של אנשי מקצוע המכירים ומבינים בתחום זה.  מכיוון שלמרבית האוכלוסייה אין את היכולת לזהות ליקויי בנייה מעין אלו שמתגלים, חשוב להיעזר בשרותה של חברת בדק בית מקצועית שתבחן את הדירה בטרם אתם נכנסים אליה ותבדוק האם ישנם ליקויי בניה שעל הקבלן לדאוג לתיקונם.

מהם ליקויי בניה

ליקויי בניה בדירה חדשה הם חוסר התאמה של הקבלן בנוגע לאופן הבנייה, החומרים בהם הוא משתמש ותקנות הבנייה אותן הוא מפרט במפרט או בחוזה לבין הבנייה שלו של הבית בפועל. חשוב לדעת שליקויי בנייה יכולים להפחית באופן משמעותי מערכו של הנכס וכן לגרום לסכנה בטיחותית לדיירי הבית במהלך הזמן. ישנם שני סוגי ליקויי בניה. ליקוי בנייה גלויים בבית כגון: רצפות שקועות, סדקים בקירות, עובש או כל ליקוי אחר הנראה לעין וישנם ליקויים נסתרים כגון: מדרגות לא בטיחותיות, בעיות במערכת האינסטלציה או החשמל, נזילות שונות ועוד. לרוב בדירות מקבלן לא יהיו ליקויי בניה נראים לעין, אך בהחלט ייתכן שיהיו ליקויי בניה נסתרים מהעין. איתור ליקויי בניה מעין אלו יכולה להתבצע על ידי  חברות בדק בית אשר עושות זאת בעזרת ציוד משוכלל שניתן בעזרתו לראות את הליקויים הנסתרים.

מה קורה במידה ומתגלים ליקויי בנייה בדירה חדשה

במידה ומתגלים ליקויי הבניה בדירה חדשה, הקבלן מחויב עד שנה על פי החוק לתקן אותם. ישנם ליקויים אשר הקבלן מחויב לתקן אותם גם אחרי שנה. חשוב מאוד לגלות אותם עוד קודם שנכנסים אל הבית, בכדי שהקבלן יבצע את התיקונים הנדרשים לפני הכניסה לבית ובמהירות האפשרית. ליקויי בניה אשר דורשים תיקון ומתגלים רק לאחר פרק זמן כלשהו, יכולים להסב נזק משמעותי יותר לבית אשר לעיתים לא ניתן לתקן אותו לחלוטין. לכן, חשוב מאוד לבחור בחברת בדק בית שתבדוק עוד בטרם הכניסה לבית אל מה שרלוונטי בתחום ליקויי הבניה במערכות השונות של הבית, במבנה הבית, בגינה של הבית ועוד.

כיצד לבחור חברת בדקת בית לצורך בדיקת ליקויי בנייה

כאשר מדובר בתחום איתור ליקויי בניה בדירה חדשה מקבלן, חשוב לבחור חברת בדק בית בעלת ותק וניסיון בתחום, אשר אנשי המקצוע שעובדים בה הינם הנדסאים מקצועיים ומוסמכים בעלי ידע מקצועי רחב היקף. כאשר בוחרים חברת בדק בית מקצועית ניתן לסמוך עליה כי תגלה כל ליקויי בניה באשר הוא ותדאג ליידע את הקבלן בהימצאו לצורך טיפולו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה