שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אספנות כפייתית


ניב ל
 
 

התופעה של אספנות כפייתית היא מורכבת ביותר ודורשת התערבות של טיפול על מנת להפסיק אותה. הנה כמה תשובות לשאלות אשר עולות לא פעם בנושא זה.

שאלות נפוצות אודות אגרנות כפייתית

רבים מאיתנו נתקלים בתופעה המוכרת בשם: אספנות כפייתית. על פי רוב איננו יודעים כי זו התופעה, אבל אנו מבחינים בבני משפחה שלנו, לרוב הזקנים, אשר גרים בגפם בדירות הישנות שלהם, כאשר הם אוגרים חפצים שונים באופן אובססיבי ובכמויות עצומות ביותר לצורך הענין. לתופעה נפשית זו ישנן כמה סיבות אפשריות ובהרבה מקרים מדובר בתופעה כזו אשר מתפתחת עם הבדידות וחוסר העניין בחיים. יש לתופעה גם סיבות פסיכולוגיות שונות אשר מן הסתם יכולות לגרום גם לאנשים צעירים יותר ללקות בתסמונת זו של אספנות כפייתית.

להלן כמה שאלות נפוצות אודות תופעה זו:

האם אספנות כפייתית מסוכנת לאדם ולמי שסביבו?

תופעת האספנות הכפייתית יכולה להיות מאד מסוכנת כאשר היא מלווה גם בחוסר נקיון הדירה אשר בה מתגורר האדם. חוסר הנקיון מושך אליו בעלי חיים שונים כאלה ואחרים, אשר מתרבים במקום ומהווים מפגע תברואתי מסוכן לשוהה בדירה ללא כל צל של ספק.

האם אספנות כפייתית ניתנת בכלל לריפוי?

הדבר תלוי כמובן בחומרת מצבו של האדם ולשם כך יש לפנות לייעוץ פסיכולוגי או פסיכיאטרי מקצועי מטבע הדברים.

איך ניתן לעזור לאנשים אלה הלכה למעשה?

הצורה השכיחה ביותר לעזור לאנשים אשר לוקים באספנות כפייתית היא על ידי הענקת תשומת לב יתרה לאותו האדם, לא להשאירו לבד ימים שלמים, לעזור לו בנקיון דירתו ולהוציא אותו החוצה לעיתים תכופות. כאשר מדובר בבן משפחה קרוב הדבר מחוייב מן הסתם, אבל גם במקרים של שכן או שכנה בבניין ניתן לעזור להם בדרך זו, ולא לחשוב שבני המשפחה אשר במילא לא מבקרים אותם יעשו משהו בנידון.

מה עושים במקרים קיצוניים יותר?

במקרים קיצוניים כאשר דירות אנשים אלה עולות על גדותיהן מרוב חפצים, בהחלט מומלץ לפנות את הדירה מכל אותם חפצים ולארגן אותה מחדש על ידי צביעה וסידור הדירה. את מלאכת הפינוי מומלץ להטיל על חברה מקצועית לפינוי דירה אשר יש לה נסיון גם במקרים כאלה ואשר כמובן תדע לעשות את העבודה ברגישות ובאדיבות כלפי אותו האדם וחפציו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה