שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אקווריום מים מתוקים


ubebig@gma
 
 

אקווריום מים מתוקים כשמו כן הוא. הוא מכיל מים מתוקים ומיועד לדגים החיים במים מתוקים דהיינו, דגים שסביבתם הטבעית היא אגמי מים מתוקים או נהרות. דגי ים אינם יכולים לחיות באקווריום המכיל מים מתוקים.

את דגי המים המתוקים אפשר לחלק לשלוש קבוצות עיקריות. כל קבוצה כזו דורשת בניה של אקווריום בעל תנאי חיים ייחודיים לה:

דגי להקה

דגי להקה הם דגים קטנים החיים בקבוצות. הם חיים באזורים טרופיים. יש להכניס לאקווריום המיועד בעבורם צמחים טרופים. אל דאגה הם לא יאכלו אותם. ישנם מינים של דגים טרופיים שאינם יכולים לשרוד במים מרובי האבנית שבישראל (מים המכונים חצי קשים) בעבור דגים אלו מתקינים מכשיר המרכך את המים. לדגי הלהקה כדאי להוסיף דגים מנקים, למשל אנציסטרוס או קורידורס. הם ינקו את המים מהפרשות הדגים ומשאריות מזון.

 

דגים ממשפחת הציקלידים

 

דגים אלו אינם חיים בלהקות. הם חיים בנפרד ומגלים התנהגות טריטוריאלית ותוקפנית. דגים אלו עשויים לפגוע בצמחיה טבעית ועל-כן את האקווריום המיועד בעבורם נרפד בצמחיה מלאכותית. לצמחיה המלאכותית נוסיף סלעים ושורשים טבעיים.

 

דגים קרים

 

דגים ממשפחת דגי הזהב ודגי הקוי. דגים אלו יכולים לשרוד בתנאים מגוונים. הם ישרדו גם אם טמפרטורת המים תרד. לכן אפשר לגדל אותם גם בברכת נוי. אם אתם בוחרים לגדל אותם באקווריום שימו לב שעליו להיות גדול משום שהם גדולים ביחס למיני דגים אחרים.

 

כאשר יוצרים אקווריום מים מתוקים, חשוב לשכן בו סוגי דגים המסתדרים יחד. בשל מידותיו המוגבלות של האקווריום, אם תכניסו אליו שני מיני דגים, אשר האחד מהם טורף את השני, לא יחלוף זמן רב עד שמין אחד ייעלם מהאקווריום.

 

ככלל קל וזול יותר להקים אקווריום מים מתוקים מאשר אקווריום מים מלוחים. הסיבה לכך היא שקל הרבה יותר לדמות בתוך האקווריום את תנאי החיים שבמקווי המים המתוקים מאשר את תנאי החיים בים.

מבין דגי המים המתוקים הכי פשוט, זול וקל לגדל את הדגים הקרים. אלה אינם זקוקים לתרמוסטט המווסת את טמפרטורת המים. כל שנדרש בעבורם הוא להחליף מדי פעם את המים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה