שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

אתה משמרה בקרבי – מזרונים, שינה בטוחה.


מימונה

מימונה

 
 

 

 

האם שכיבה מסוימת על גבי המזרונים גורמת למוות עריסה?
המוות בעריסה הינו, ללא ספק, אחד הנושאים הנחקרים ביותר, הנבדקים והנכתבים ברפואת הילדים. הכתבות והמאמרים בנושא תורמות בהחלט לידע של ההורים, אך לעיתים גם גורמת לחרדה והעלאת רף הפחד במידה מוגזמת. עדיין אין תשובה חד משמעית להורים השואלים כיצד באמת ניתן למנוע מקרה עצוב שכזה, במאמר שלפניכם ננסה להבין איתכם מעט יותר מתמיד על שכיבה על גבי מזרונים בזמן שינה.

<< לצפיה בגלריות מזרונים בסגנונות שונים >>

גורמי סיכון של מוות עריסה:

שנת לילה – רב המקריים שהתרחשו במקריים האלו היו בשעות הלילה בהם הילדים ישנו על מזרוניהם ומכוסים היטב בשמיכת לילה. בעונת החורף עולה השכיחות למוות עריסה, בישראל קיימת עליה בחודשיים ינואר עד מרץ. כמובן שבחודשים אלו אנו צריכים להיות ערניים יותר הן בגשמיות והן ברוחניות. {אין ספק שלא נמנע מהתינוק את השינה על גבי המזרון בשל כך}

שכיבה על הבטן – שנים רבות האחיות בטיפת חלב הורו להשכיב את התינוקות על המזרונים בשכיבה על הבטן. זאת על מנת שהתינוקות לא יחנקו כאשר הם פולטים חלב. מחקרים רבים הראו שהתרחשות מוות עריסה אירעה יותר אצל תינוקות שישנו על הבטן, במקומות שבהם עברו לשכיבה על גבי המזרון למצב גב, השיעורים פחתו.
שכיבה על צד הגוף אינה יעילה ברב המקריים כיון שהתינוק מתהפך אוטומטית על המזרון לתנוחת בטן. אמנם שכיבה על הגב עלולה לגרום לאיחור בהתפתחות בהתהפכות מהבטן לגב. אי לכך ראוי להשכיב את התינוק על המזרון בזמן ערותו על הבטן כדי לא לעכב התפתחות תקינה. אצל חלק גדול מהתינוקות שכיבה על גבי המזרון בתנוחה על הגב גורמת להשטחה של החלק האחורי של הגולגולת בגלל שכיבה ממושכת על הגב. התופעה מסתדרת עם הזמן על ידי שכיבה ממושכת יותר על הבטן בזמן ערנותו. תינוקות נרדמים על הבטן או מעדיפים להירדם בתנוחה כזו על גבי המזרון – ניתן ומומלץ להפכם בעדינות על הגב לאחר שנרדמו.

מוות עריסה הוא איום של כל הורה אוהב, תסריט אימה ובכלל לא נעים. על מנת להפוך את השינה לצד הילד לחוויה נעימה ולא סיוטית כדאי לשאת תפילה למי שבראו שימשיך לשמור עליו ולהיטיב עם ברואיו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה