שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2571
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

בדק בית דמוגרפי


אבי ביטון
 
 

 

כאשר אנחנו מתכננים למכור או לקנות דירה, אנו חייבים להתייחס למיקום, למצב הפיסי ולמפרט של הנכס. אל הם בעצם הנתונים החשובים ביותר וקשה להתעלם מקיומם, אך גם לשכנים בבניין {באם אנו רוכשים דירה} ולאופייה של השכונה ישנה חשיבות לא מבוטלת לגבי ערך הנכס. נניח שמצאנו דירה מרווחת במקום מרכזי בעיר אך נמצא בשכונה לא טובה, המחיר כמובן יהיה נמוך בהשוואה לדירה דומה הנמצאת באזור יותר טוב מבחינת האזור והשכונה.

 מה הוא בדק בית שכונתי?

אם רכשתם דירה ולא בדקתם את השכנים המתגוררים בבניין , האם חשבתם על מצב בו השכנים מלמעלה אינם פוסקים לריב? האם הייתם מוכנים לגור בדירה? דברים מסוג זה עלינו לדעת מראש, על כן , רצוי שנקבל מידע מפורט על השכנים ואופייה של השכונה בה אנו מתכננים לגור בה לפני הרכישה של הנכס, לכן כדאי להזמין בדק בית שכונתי. בדק בית שכונתי שונה מבדיקת בדק בית רגילה שלרוב מתייחסת לליקויי בניה וחריגות למיניהן.  בדק בית מסוג זה ידוע יותר בשם "בדק בית דמוגרפי"  הנותנת ללקוח תמונת מצב ברורה  לגבי המצב הסוציו –אקונומי של השכונה ועל דיירי הבניין, מצב הפשיעה, גילאי השכנים וסכסוכים עם שכנים באם הם קיימים.  המידע הספציפי הזה, בא לרוב מראיונות עם השכנים ,שיחות עם תושבים אחרים מהשכונה, מידע מהאינטרנט,  בירור עם המשטרה באזור וכדומה.

מי מבצע את בדיקת הבדק בית השכונתי?

בדיקה כזו מבוצעת בדרך כלל על ידי שמאי מקרקעין  או מתכנני ערים שעוסקים בפיתוח סביבה עירונית בתחומים הפיזיים הכלכליים והחברתיים.

איזו תועלת יכולה בדיקת בדק בית השכונתי לתת לנו?

1.       קבלת החלטה לגבי מעבר לנכס שאנו מתכוונים לרכוש.

2.       דו"ח מהימן מסוג זה יכול להשפיע על שני הצדדים בעסקה.

3.       ממצאי הדו"ח יכולים לשמש כקלף מיקוח לצורך העלאה או הורדת המחיר בנכס.

4.       הקונה לאחר בדיקת בדק הבית השכונתי, יכול להיערך בהתאם לפני כניסתו לדירה ע"י התקנת סורגים למשל או התקנת אזעקה בסביבה בה אחוז הפשיעה הינו גבוה אך עליי לציין שבדיקה זו אינה מהווה תחליף לבדק בית מקיף במקרה של תביעה משפטית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה