שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

בדק בית לאחר בניה או שיפוצים


נאור שמולי
 
 

אלפי דירות מחליפות ידיים בכל רחבי ישראל מדי שנה, בין אם מדובר בבתי קרקע, בוילות, בדירות במבני מגורים ועוד. היקף עסקאות הנדל"ן בתחום זה בישראל הולך וצומח בשנים האחרונות, ועומד על מיליוני שקלים מדי שנה. לפני שאתם מחליטים לרכוש דירה או בית חדש, אנו ממליצים בחום לבצע בהם בדק בית מקיף, אשר ייתן לכם תמונת מצב מלאה ויסודית של שווי הנכס, ויאיר את עיניכם בנוגע לסוגיות מנהליות ותחזוקתיות, שרבים מן האזרחים יתקשו לאתר בעצמם במהלך בדיקת הדירה. בדק בית, שיעשה על ידי אנשי מקצוע איכותיים ויסודיים המתמחים בתחום, יוכל לחסוך לכם אלפי שקלים ממחיר הדירה, אבל בעיקר הוא יוכל לחסוך לכם את עוגמת הנפש שתגרם לכם בשל העובדה שתתחילו לגלות בדירה, לאחר שרכשתם אותה, "הפתעות" מרגיזות שלא יידעו אתכם אודותיהן מלכתחילה.

אנשי מקצוע, המתמחים בתחומי בדקי הבית השונים, יהיו לרוב שמאים שלמדו את התחום בצורה יסודית באקדמיה, בה הקנו להם ידע משפטי רב הרלוונטי מאוד לתחום, וכן ידע הנדסי, כלכלי, חברתי ועוד. ישנם גם מהנדסים המתמחים בתחום בדק הבית, אך בדרך כלל נהוג לפנות לשמאים מקצועיים. נוהג זה נובע מן העובדה שמהנדסים אינם מתמצאים לרוב בנושאים המשפטיים והחוקיים, הרלבנטיים ביותר לצורך מלאכת בדיקת הבית, היתרי הבניה שלו ורישיונותיו השונים.

בדק בית בא לעמוד על איכויותיו של הנכס היקר שאתם מבקשים לרכוש במיטב כספכם, בדיוק כפי שנהוג לבצע נסיעת מבחן לרכב משומש ולבדוק את ערכו ותקינותו במוסך מורשה. בדק בית יוכל לסייע לכם במקרים הבאים: בדיקה של בתים ודירות; בדיקת רכוש משותף; בדיקה של מבני ציבור ותעשייה; בדיקה במקרים של שיפוצים כלליים ותוספת בנייה; ביקורת מבנים לדירות ובתים מיד שנייה לפני רכישתם; הערכה של נזקים שנגרמו למבנים כתוצאה מליקויי בנייה כמו לדוגמה – ריצוף רעוע, נזילות, צנרת ישנה, רטיבות, וסדקים בקירות ובתקרות; בדיקות אקוסטיות; בדיקות קרינה; בדיקות דליפות גז; פיקוח הנדסי על ידי מהנדסי בניין מורשים; מתן חוות-דעת שמאי מקרקעין; הערכות נזקים שנגרמו כתוצאה מפגעי טבע כגון – שריפות, הצפות ורעידות אדמה ועוד.

חשוב לדעת שביצוע בדק בית הוא זול בהרבה לרוב ממה שנוטים לחשוב, ושעלותו היא כאין וכאפס בהשוואה לנזקים הכלכליים האדירים שעלולים להיגרם לכם במידה והדירה שתרכשו תתגלה בדיעבד כלא תקינה ובמצב ירוד. במקרים רבים יהיה בדק בית כלול בחוזה השכירות, ועסקאות רכישה רבות תהיינה מותנות במימון בדק בית על-ידי מוכר הנכס, כדי להבטיח לשני הצדדים את כדאיות העסקה.

אם גם אתם עומדים לרכוש דירה, אל תחסכו בביצוע בדק בית. הפרוצדורה אמנם תעכב מעט את כניסתכם לדירה (שכן בודקי הדירות ישתדלו לבצע בדיקה יסודית ומעמיקה שעשויה לקחת שבוע-שבועיים), אך הדבר ישתלם לכם לטווח הארוך. בדק הבית יבטיח לכם שהדירה שאתם רוכשים היא דירה איכותית, סבירה למגורים, שמצדיקה את הסכום ששילמתם עבורה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה