שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2518
מאמרים: 7559
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

בדק בית – על החשיבות המטרות והתכולה של הבדיקה


אבי ביטון
 
 

 

בדיקת בדק בית הינה בדיקה חשובה המומלצת לכל מי שעומד לפני ביצוע רכישה של דירה. קניית דירה בפרט אם היא הדירה הראשונה מלווה במשימות רבות כמו לקיחת משכנתא, המתנה לסיום הבניה של הקבלן, ביצוע שיפוצים או בחירה של מרכיבים בדירה וכדומה. אחת המשימות החשובות ביותר לפני ביצוע רכישת דירה בין אם היא דירת יד שניה ובין אם מקבלן היא הזמנת שירותי בדק בית של חברה המתמחה בזיהוי ליקויים ופגמים במבנה. על החשיבות, המטרות והתכולה של הבדיקה, בכתבה הבאה.

חשיבות הבדיקה

רכישת דירה היא תהליך לא פשוט, העסקה הגדולה ביותר בחייו של אדם היא רכישת דירה. רכישת דירה ראשונה או שנייה לרוב מלווה בחששות כבדים בנושאים כלכליים ונושאים אודות איכות המבנה. בדירת בדק בית שמשמעותה זיהוי ליקויים במבנה יכולה לשפוך אור רב ולתת מידע אמין ואמתי על המצב האמתי של הדירה מבחינת איכות המבנה שלה וליקויים בה אם קיימים. על ידי ביצוע בדק בית יכול רוכש הדירה להימנע מהוצאות כספיות בלתי צפויות לאחר רכישת הדירה, מעוגמת נפש ובעיקר לקבל את הביטחון שברכישת דירה ללא פגמים.

מטרות הבדיקה

מטרתה של בדיקת בדק בית היא לגלות ולזהות ליקויים במבנה. במהלך הבדיקה מבצעים מהנדסי הבניין בדיקות איכות על עמידות המבנה מפני נזקים רעידת אדמה או מזג אוויר קיצוני וכן על המרכיבים השונים של הדירה כמו מערכות הצנרת והחשמל שבה. המטרה העיקרית של הבדיקה היא לזהות ליקויים חמורים שיכולים להשפיע על ההחלטה האם לרכוש את הדירה או לא. בין אם מדובר בדירה יד שנייה ובין אם בדירה מקבלן, זיהוי פגמים בדירה הוא תהליך שלא כדאי לפסוח עליו.

תכולת הבדיקה

בדיקת בדק בית כוללת מגוון רחב של בדיקות על מרכיבי הדירה. בין הבדיקות המבוצעות ניתן למצוא בדיקות כמו בחינה של מערכת הצנרת של מבנה, בחינת מערכת החשמל של הדירה מבחינה בטיחותית ומערכתית, בדיקה של ליקויים ביסודות המבנה, עמידות המבנה מפני רעידות אדמה, בדיקה ל רטיבות ואטימות הגג וכדומה.  

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה