שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בית -> בית כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בית כללי
 

ביובית במעברות


אמיר
 
 
ביובית במעברות

מעברות, הינו קיבוץ בשרון ושייך למועצת עמק חפר. הקיבוץ נמצא על נחל אלכסנדר. קיבוץ זה הוקם בשנת 1925, והוא מתפרנס היום ממפעל תרופות וייצור חלב  אם סינטטי . אחד הקיבוצים מתוך הארבעה, שייסדו את תנועת הקיבוץ הארצי היה מעברות. אזור השרון בכלל, מורכב מערים רבות, שבחלקן הגדול, תשתיות הביוב הן מיושנות, מה שגורם להצטברות של משקעים, חדירה של שורשים מהצמחייה העשירה הנמצאת באזור, מה שגורם לסתימות חוזרות ונשנות.  בקיבוץ מעברות, ישנו מפעל גדול ולכן, יש לרוקן את הפסולת הכימית של בורות השומן במפעל, באמצעות ביובית במעברות. לרוב, קבלן ביוב קבוע, מבצע את התחזוקה של הביוב במפעל התרופות ושופך את פסולת הביוב לאתר מחזור מורשה, למניעה של זיהום הסביבה עם חומרים כימיים.

שאיבת ביוב בקיבוץ מעברות

 

אם ישנה תקלה במערכת הביוב  בבתים הנמצאים בקיבוץ מעברות, יש למצוא ביובית במעברות, אם מאזור עמק חפר או מנתניה, כך שחברת האינסטלציה המגיעה תהיה מהאזורים הקרובים. שאיבת הביוב, הימנה פעולה טכנית שנעשית באמצעות רכב ביובית, היונק למכל הפינוי, באמצעות צינור שאיבה, פסולת ביוב שהיא מעל הרגיל. לרוב סתימות גוררות הצפות וזיהום הסביבה ומיותר לציי את הריח הרע הנובע מביוב שעולה על גדותיו. הדבר הראשון שיש לעשות הינו שאיבת הביוב ולאחר מכן, שטיפה בלחץ מים של קווי הביוב, על מנת לוודא, כי אין לכלוך או שומן בדפנות  הצינורות. יש לציין כי שאיבת בור ביוב שהוא ישן יותר, יהיה תוף יותר, מאשר מערכת ביוב שהיא חדשה יותר.

מהו  מפריד שומנים?

שומנים  שעושים בהם שימוש בבתי חרושת ומפעלים, כגון מפעל התרופות במעברות, מגיעים למכל פינוי מיוחד, של מפריד שומנים המגיע אל בור הרקב. מדוב על מתקן המוצב בקצה של מערכת הביוב של המפעל והתפקיד של אותו מתקן, הינו להפריד בין הפסולת לשומנים. על פי המשרד לאיכות הסביבה, עסק שמייצר פסולת, מחויב להפריד בין השומנים ולהתמודד עם כמות הפסולת שמייצר המפעל או בית העסק. זו הסיבה שמפעל במעברות מחויב להסתייע עם שירותי ביובית במעברות, לריקון הפסולת על בסיס קבוע בכל תקופה מסוימת שיקבע עליה קבלן האינסטלציה.

    


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה